Základním cílem celého projektu je zvýšit kvalitu odborných praxí a zvýšit odbornou a praktickou úroveň účastníků. Dlouhodobým přínosem projektu je větší úspěšnost účastníků u maturitních zkoušek jak z odborných tak jazykových předmětů, zvýšení jejich zaměstnavatelnosti a obecně otevření bran a omezení zábran možností dalšího studia či práce jak v EU, tak po celém světě.

 Zdroj: Střední odborná škola InterDACT s.r.o.

Ve spolupráci s partnerskou organizací ADC College London byly všem účastníkům zajištěny pracovní pozice ve firmách v Londýně šitých na míru jejich studovanému oboru. Zároveň byli všichni umístěni do anglických rodin, které jim zajišťují veškerý komfort, na který jsou zvyklí doma.

 Zdroj: Střední odborná škola InterDACT s.r.o.

Volný čas a víkend většina z účastníků strávila prohlídkou nesčetného množství památek a krás, které Londýn sám o sobě nabízí.

„Je to opravdu neuvěřitelný projekt a velké díky všem zainteresovaným osobám, které se podílejí na jeho tvorbě a realizaci. Naše žáky to neskutečným způsobem posouvá jak po odborných, tak po jazykových a lidských hodnotách. Těším se na skvělou jazykovou vybavenost všech účastníků u maturit a nejvíce mě zajímá posun odborných, jazykových a lidských hodnot 3 účastníků dlouhodobé mobility.“ shrnuje závěrem manažer projektu pan Karel Suska z SOŠ InterDACT s.r.o.

Zdroj: Střední odborná škola InterDACT s.r.o.

Střední odborná škola InterDACT s.r.o.
Most, Pionýrů 2806/7

https://www.interdact.cz/