Budova školyZdroj: Střední škola Rokycany

Ke školám, které nabízejí komplexní přípravu ve vzdělání opravdu perspektivních oborů, patří Střední škola v ulici Jeřabinové v Rokycanech. Nahlédněme tedy do života této stálice odborného vzdělávání na Rokycansku, která se neustále vyvíjí a modernizuje. Od roku 1993 sídlí v areálu bývalých kasáren. Organizačně je rozdělena podle nabízených oborů na dva směry, a to strojírenský a sektor služeb. Školní areál tvoří budova pro teoretické vyučování a dvě zrekonstruované a moderně vybavené budovy dílen.

Lesní mechanizátorZdroj: Střední škola Rokycany

Obráběč kovůZdroj: Střední škola Rokycany

Zdroj: Střední škola Rokycany

A které obory tedy škola nabízí? V rámci tříletého vzdělávání to jsou kuchař-číšník, prodavač, strojní mechanik, obráběč kovů, mechanik opravář motorových vozidel, opravář zemědělských strojů a lesní mechanizátor. Obory maturitními jsou obchodník, gastronomie, mechanik seřizovač, provozní technika v rámci denního nástavbového studia a podnikání v denní i dálkové formě nástavbového studia.

Teoretické vyučování probíhá v hlavní budově v moderně vybavených učebnách. Učitelé se snaží co nejvíce přiblížit výuku žákům za pomoci inovativních programů, internetu, didaktických pomůcek a jiných prostředků. Škola je vybavena multimediálními učebnami a učebnami výpočetní techniky, ve vedlejší budově nově vznikla učebna pro výuku cizích jazyků. Nedílná součást přípravy žáků na budoucí povolání je samozřejmě odborný výcvik. Ten probíhá pod vedením zkušených a plně kvalifikovaných učitelů odborného výcviku jak ve školních dílnách, tak i na smluvních pracovištích. Žáci tedy mají možnost poznat činnost skutečných firem svého oboru. Toto všechno je zárukou opravdu kvalitního odborného vzdělání. Proto se nebudeme divit, když na výsledkových listinách nejrůznějších soutěží spatříme žáky SŠ Rokycany na předních příčkách. Součástí školy je také moderní domov mládeže, díky jehož zázemí mohou na škole studovat i uchazeči ze vzdálenějších míst. Nedílnou součástí naší školy je i vlastní školní jídelna, kde se žáci mohou stravovat. Stravování také poskytujeme i cizím lidem v rámci doplňkové činnosti. Žáci se dále mohou účastnit tematických exkurzí a workshopů, v rámci gastro oborů se podílejí na přípravě rautů při slavnostních akcích. Díky tomu všemu se z nich během studia stávají samostatné osobnosti, o které je mezi budoucími zaměstnavateli opravdu zájem. Nevěříte? Přesvědčit vás mohou ti, kteří využili některých služeb pro veřejnost nabízených školou. Školní autodílna provádí běžné mechanické opravy osobních automobilů, včetně diagnostiky a pneuservisu, budoucí kuchaři-číšníci zajistí občerstvení i obsluhu vaší oslavy, v žákovské prodejně pohodlně nakoupíte. Kromě těchto služeb je provozována svářečská sekce a autoškola. A pokud se chystáte do Rokycan a nevíte, kde se pohodlně ubytovat, pak vězte, že v době prázdnin je vám domov mládeže k dispozici.

(zdroj: Paprčka, M., Grznárová, M. Rokycansko z nebe. 1. vyd. Zlín: CBS Nakladatelství s.r.o., 2020. ISBN: 978-80-88259-63-3)

Dny otevřených dveří na SŠ Rokycany ve školním roce 2020/2021  
budou probíhat online - 
prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách.
11. - 12. 11. 2020   (St-Čt 8.00 - 14.00),
        13. 11. 2020   (Pá     8.00 - 17.00),
        14. 11. 2020   (So     8.00 - 11.00),
        28.   1. 2021   (Čt    14.00 - 17.00).

Střední škola Rokycany, Jeřabinová 96/III
telefon: 371 728 523
fax: 371 725 597
e-mail: stredni@skola-rokycany.cz
www.skola-rokycany.cz