Žáci ZŠ si vyzkouší výrobu plošných spojů a pájení součástek, zapojování obvodů v elektrotechnice a programování na CNC stroji.  

Zdroj: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, ChomutovŽáci ze ZŠ Příkopy při pájení plošných spojů.Zdroj: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, ChomutovŽáci ze ZŠ Příkopy při pájení plošných spojů.Autor: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov

      V uplynulých letech naši školu navštívily vybrané třídy z následujících škol: ZŠ Zahradní, Na Příkopech, Kadaňská, Písečná, Hornická, Školní, Akademika Heyrovského, Březenecká z Chomutova, ZŠ Budovatelů, Studentská, Nerudova, Krušnohorská z Jirkova, ZŠ Údlice, ZŠ Strupčice a ZŠ Březno.

Zdroj: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, ChomutovIng. Jan Hartman předvádí žákům ZŠ Kadaňská robota Lego a stavebnici I- triangleZdroj: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, ChomutovIng. Jan Hartman předvádí žákům ZŠ Kadaňská robota Lego a stavebnici I- triangleAutor: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov

     Od loňského roku naše škola realizuje projekt „Maják – síť kolegiální podpory“. Projekt řeší vytvoření sítě center kolegiální podpory (CKP), která budou podporovat pedagogy při získávání a předávání dobrých zkušeností, přístupů a metod ve výuce předmětů fyziky a chemie se zaměřením na motivaci a rozvíjení zájmu žáků o tyto předměty. Využity budou dobré praktické zkušenosti zahraničních pedagogů a českých pedagogů napříč celou republikou.

     Cílem projektu je vytvořit podmínky pedagogům ZŠ a SŠ pro získávání nových poznatků podporujících zvyšování zájmu žáků o studium především předmětů fyzika a chemie, ověřovat si je v praxi a sdílet vlastní řešení. Jedná se o komplexní podporu vzdělávání technického a přírodovědného směru.

      V rámci toho projektu máme zapůjčeny i moderní výukové pomůcky, které si žáci základních škol při návštěvě u nás mohou vyzkoušet a seznamují se tak s možnostmi snímání a zpracování fyzikálních a elektrických i neelektrických veličin prostřednictvím projektů sestavených ze speciálních výukových modulů propojených s osobním počítačem.

        Doufáme, že žáci si z návštěv naší školy odnášejí spoustu zajímavých poznatků a informací a s některými z nich se těšíme na brzkou shledanou třeba jako s našimi budoucími studenty.

 Mgr. Věra Fenclová

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola
Školní 1060/50
43001 Chomutov

https://www.spscv.cz