„Dnes už to není jen o přepravě z bodu A do bodu B. Logistický proces obsahuje mnoho druhů činností, i proto je spektrum našich zaměstnanců široké a uplatnění u nás naleznou nejen řidiči,” říká Petr Volák, generální ředitel společnosti C.S.CARGO.

Úspěch díky znalostem a dlouholetým zkušenostem

„Není žádným tajemstvím, že u nás pracují lidé, kteří do C.S.CARGO přišli již na samotném počátku, tedy už v roce 1995,“ prozrazuje část úspěchu Lucie Eliáš, personální ředitelka společnosti.

Sama dodává, že si takových kolegů pamětníků ve firmě všichni váží, neboť předávají cenné znalosti a zkušenosti mladším kolegům.

„V dnešní době to vůbec není samozřejmostí,“ vysvětluje situaci Lucie Eliáš.

Ruku v ruce se správným fungováním firmy jdou i kroky personálního oddělení: Nejlepší zaměstnanec je totiž spokojený zaměstnanec. Každoroční investice v řádu stovek milionů korun do flotily nákladních vozidel tak zvyšují řidičům bezpečnost a pohodlí na cestách a zároveň nová vozidla splňují nejpřísnější ekologické normy.

Kromě vozidel směřují pravidelné investice také do nákupu výpočetní techniky či do programů a aplikací, které minimalizují pracnost každodenních úkolů. 

Společenská odpovědnost i aktivity pro zaměstnance

Už od svého vzniku podporuje C.S.CARGO řadu kulturních, sportovních, vzdělávacích či společenských aktivit, kterých se účastní i zaměstnanci. Jednou z nich byl třeba nedávný Rodinný den C.S.CARGO, kam dorazilo téměř 700 zaměstnanců s rodinami.

Při jiné příležitosti absolvovaly děti z jičínských základních škol za podpory C.S.CARGO dopravně-vzdělávací akci v Jičíně na náměstí. Unikátní byl projekt „Každý národ má své hrdiny“ oslavující (ne)známé hrdiny uplynulého století na speciálně polepených kamionech. Ten byl realizovaný ve spolupráci s organizací Paměť národa k výročí sta let vzniku naší republiky.

„Příběhy hrdinů měly mezi zaměstnanci úspěch, moc mě potěšilo, kolik se jich zapojilo a na akci participovali,“ říká generální ředitel společnosti Petr Volák.

C.S.CARGO dlouhodobě spolupracuje také s Divadlem bratří Formanů, díky čemuž se v letošním roce opět stalo hrdým partnerem červnového festivalu ARENA Divadla bratří Formanů v Praze na Smíchovské

C.S.CARGO a.s.
Hradecká 1116, 506 01 Jičín, klara.sobotkova@cscargo.cz, www.cscargo.cz,
souřadnice: 50.4443982, 15.4274192