Přestože zaměstnává na dva tisíce lidí, ve firmě panuje rodinná a týmová atmosféra. Snad i proto získal DB Schenker v prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku druhé místo v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se sídlem ve Středočeském kraji.

Logistická společnost uspěla ve stejné soutěži i v minulosti.

„V uplynulých třech letech jsme udělali hodně pro to, abychom péči o naše zaměstnance posunuli ještě dále. Nové benefity, školení, rozvojové a adaptační programy, dobré podmínky pro kariérní růst, flexibilní úvazky, začleňování znevýhodněných, zkrátka zaměřili jsme se na zaměstnance v různých etapách jejich života a věřím, že je to na pracovním prostředí u nás v DB Schenker znát,“ říká Jitka Moravcová, personální ředitelka společnosti DB Schenker

Firma s celosvětovou působností je pro každého zaměstnance skvělou příležitostí k seberealizaci a profesnímu i osobnímu růstu. Stáže v zahraničí nabízejí mnoho unikátních zkušeností, stejně tak ale i každodenní spolupráce s kolegy, kteří jsou vynikajícími odborníky ve své práci.

„Nejsme neosobní korporace, ale tým, který se vzájemně podporuje a radí si. Myslíme na spokojenost a zdraví našich zaměstnanců, a proto se se zdravou soutěživostí účastníme různých závodů. Sport je pro nás radostí a šancí utužovat vztahy. Do sportovních akci se zapojují všechny naše pobočky a oddělení, včetně vedení,“ říká o firemní kultuře ředitel společnosti Tomáš Holomoucký.

Mezinárodní přeprava a skladování zboží už dávno nejsou jen mužskou doménou. Polovinu zaměstnanců v operativě a administrativě tvoří v DB Schenker ženy, na manažerských a vedoucích pozicích jsou ženy zastoupeny z více než třetiny.

„Logistika mě baví díky tomu, že je rychlá a zároveň náročná na přesnost. Adrenalin střídá spokojenost, že vše, co se naplánovalo, do sebe zapadlo,“ říká Vendula Bártečková, manažerka námořních přeprav v brněnské pobočce DB Schenker.

Na pozicích, kde se dá práce přerozdělit mezi více zaměstnanců, nabízí DB Schenker možnost zkrácených úvazků. O ty mají zájem především matky, které chtějí kombinovat návrat do pracovního prostředí a péči o rodinu. Zájem o ně mají ale i zaměstnanci v předdůchodovém věku.

„Každé životní etapě vyhovuje jiné pracovní tempo i jiná pracovní náplň. Za staršími zaměstnanci stojí jejich celoživotní zkušenosti, které mohou předat svým mladším kolegům, zkrácené úvazky jim umožní věnovat energii hlavně tomu, v čem jsou nejlepší,“ vysvětluje Jitka Moravcová. 

Pro firemní kulturu v DB Schenker je důležitý ještě jeden aspekt – etika a ekologie, respektive ochota pomáhat v prostředí, kde působí.

„Sázíme stromky, likvidujeme černé skládky. Samozřejmě se soustředíme i na pomoc lidem v těžké životní situaci, jako jsou třeba handicapovaní nebo děti bez domova. A když nemůžeme pomoci jako dobrovolníci, pak vypomáháme finančně,“ říká ředitel společnosti Tomáš Holomoucký.

Expertní znalost logistiky ovšem umožňuje pomoci také způsobem, který je pro ostatní často nedosažitelný. Proto DB Schenker vkládá své zkušenosti do služeb humanitárních projektů, které potřebují podporu v nejrůznějších druzích přepravy. Takto už například převážel lékařské vybavení do Afriky nebo se zapojil do pomoci Haiti postiženému zemětřesením.

Lidé v DB Schenker tvoří silný tým, který se skládá z dobře motivovaných a výkonných srdcařů. Schopní a kvalifikovaní kolegové, kteří by se chtěli přidat, jsou u něj vždy vítáni.

DB Schenker
Prologis Park Rudná
K Vypichu 731, 252 16 Nučice
GPS: 50°0'56.858"N, 14°12'10.417"E
https://www.dbschenker.com/cz-cs/