Majitelem a jednatelem firmy je ing. Pavel Baloun

Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch?

Samotná takřka třicetiletá existence firmy je úspěch, pokud jsem firmu vybudoval od nuly, bez čerpání dotací a pomoci zahraničních firem. Za úspěch můžu považovat i dobré jméno firmy, která nemusí shánět zahraniční pracovníky, protože dokáže vlastním pracovníkům zaplatit nadprůměrnou mzdu a zajistit dobré pracovní podmínky a nadstandartní benefity. V neposlední řadě je úspěch i to, že pomáháme a podporujeme více než 20 sportovních klubů a mnoho dalších sociálních a kulturních projektů.

 Bytové domy pro zaměstnance firmyBytové domy pro zaměstnance firmyAutor: BANES, spol. s r.o.

Musel jste podnikání něco obětovat ?

Určitě svůj volný čas, ale protože se podnikání stalo součástí mého života a nerozlišuji čas v práci a doma, tak nemám pocit, že bych byl o něco ochuzen. Nakonec většinu dobrých nápadů jsem dostal mimo kancelář.

 

Čím se při své práci řídíte ?

Podnikání není složité, pokud vás baví, řídíte se selským rozumem, dokážete se poučit z chyb a nepodléháte stresu, tak je to v podstatě zábava, hra. Důležitá je radost z práce. Nyní mne velmi těší, že se chystá kolaudace našeho druhého bytového domu v centru Soběslavi, který je určen pro naše pracovníky, stávající i ty budoucí.

Jedna ze tří hal s cnc strojiJedna ze tří hal s cnc strojiAutor: BANES, spol. s r.o.

BANES, spol. s r.o., Na Pískách 705, Soběslav, www.banes.cz