Společnost Profi Schierer, člen firemní skupiny Max Schierer slaví 30 let od svého založení. Vznikla v prosinci roku 1990 jako jedna z prvních firem se zahraniční účastí. Po celou dobu působí úspěšně na českém trhu a řadí se k největším firmám v oboru prodeje stavebnin a nářadí v západočeském regionu.

Hlavními dodavateli stavebních materiálů a všech druhů elektrického a ručního nářadí jsou význační výrobci a dodavatelé v Česku i zahraničí. Firma Profi Schierer je jejich smluvním distributorem a zajišťuje tak plné pokrytí potřeb stavebních firem i soukromých stavebníků.

Speciální službu poskytuje pak odborná prodejna a půjčovna nářadí se sortimentem elektronářadí, ručního nářadí pro stavebně montážní řemesla a stavební chemie.

Zdroj: Profi SchiererProfi Schierer v Plzni

Velký skladový areál o rozloze 20 000 m2 krytých i volných skladových ploch s pevnými komunikacemi umožňuje nakládku i vykládku kamionů, nákladních vozidel i dodávkových aut a současně navíc parkování více jak 30 návštěvnických aut. Přístup do prodejen stavebnin a nářadí je samozřejmě bezbariérový.

Zdroj: Profi SchiererProfi Schierer v Plzni

Cílem činnosti firmy je poskytovat zákazníkům kvalitní služby, kterých dosahujeme především odborností svých pracovníků, jejich stálým školením, dostatečnou zásobou zboží, neustálým rozšiřováním druhů a sortimentu výrobků, zajištěním dopravy, soustavnou informovaností a stálým stykem se zákazníky. 

Skupina Max Schierer byla založena roku 1898 v Chamu (Bavorsko) a uskutečňuje svoje podnikatelské aktivity v prodeji stavebnin, nářadí, biopaliv a kovovýrobě ve 13 ti městech s více než 450 zaměstnanci.

1965 – výstavba betonárky v Chamu
1970 – otevření pobočky v Bad Kötztingu
1975 – následuje pobočka v Rodingu
1977 – vznikla prodejna hobbymarketu v Chamu
1984 – vzniká pobočka v Nittenau
1990 – vzniká dceřiná společnost Profi Schierer s.r.o v Plzni
1998 – vzniká pobočka ve Straubingu
2002 – vzniká pobočka v Regenu
2006 – nová hobbyprodejna v Nittenau
2010 – vzniká nákupní zóna Mexx v Chamu

Zdroj: Profi Schiererletecký snímek nákupního centra MEXX

2011 – vzniká modernizací bývalé hobby prodejny v Chamu jedinečná výstava stavebních prvků na ploše 2 500 m² s názvem StilHaus

Zdroj: Profi SchiererStilHaus by max schierer

2013 – výstavba nové prodejny v Regenu
2013 – výstavba nového logistického centra pro velkoobchod s biopalivy v Nittenau
2016 – otevření nové pobočky ve Straubingu na ploše 35.000 m2, vznikla moderní prodejna stavebnin s integrovanou výstavou StilHaus by max Schierer a armovnou

Zdroj: Profi SchiererStraubing

2017 – vzniká nová firma ve skupině - Max Schierer Metallbau a to převzetím 3 společností se sídly v Arnschwangu, Waffenbrunn, Münchsmünster

Zdroj: Profi Schierer

www.schierer.cz
www.maxschierer.de
www.facebook.com/stilhaus

Stavebniny Profi Schierer s.r.o.
Skladová 551/9 
326 00 Plzeň 2-Slovany