Postupně se plzeňský pivovar rozrostl a dnes společnost Plzeňský Prazdroj tvoří 4 pivovary v České republice (Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel, Radegast), zaměstnává přes 2000 lidí a s exportem do více než 50 zemí celého světa je lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším vývozcem českého piva.

Plzeňský Prazdroj, a.s.Zdroj: Plzeňský Prazdroj

Stali jste se vítězi ve své kategorii. Proč si myslíte, že právě vy jste zvítězili, co u vás zaměstnanci oceňují?

Děláme si průzkumy mezi našimi zaměstnanci a pravidelně nám vychází, že jsou hrdí na produkty, na jejichž výrobě se podílí, a že je jejich práce baví. Oceňují také neformální, přátelskou atmosféru na pracovišti, otevřenou komunikaci a pestrost benefitů, které jim nabízíme. A svou roli hraje i dobrá pověst a stabilita firmy.

Je podle vás v dnešní době najít kvalitního zaměstnance? Kde ho hledáte a jak se vám daří zaměstnance udržet?

Vzhledem k velmi nízké míře nezaměstnanosti je dnes těžké najít nové zaměstnance. Využíváme standardní metody náboru, zejména různé druhy inzerce i komunikaci na sociálních sítích. Často také dáváme na doporučení našich zaměstnanců. Co se týče udržení zaměstnanců, není to jen o výši mzdy, ale i o dalších benefitech a výhodách, které zaměstnancům nabízíme. A taky se snažíme rozvíjet jejich kariéru v rámci firmy. To vše spolu s přátelskou atmosférou pomáhá snižovat fluktuaci lidí.

Jaké benefity nabízíte? A jakým způsobem budete chtít udržet zaměstnance tak, aby v budoucnu neodcházeli?

Nabízíme řadu benefitů jako jsou příspěvky na penzijní připojištění, jazykové kurzy nebo pivo zdarma na dovolenou či Vánoce. A snažíme se podporovat rozvoj našich zaměstnanců, například na pozici skladník může nastoupit šikovný člověk bez platného průkazu na vysokozdvižný vozík a my mu obnovu průkazu zaplatíme. Pokud si dále rozšíří svoji kvalifikaci, nejen, že to uhradíme, ale navýšíme mu i základní mzdu. Zkrátka máme různé výhody napříč pozicemi. Investujeme také do pracovního prostředí, aby se u nás zaměstnanci cítili lépe, a snažíme se usnadnit sladění pracovního a osobního života. U pozic, kde je to možné, nabízíme možnost využívat home office, u směnných provozů se pak lze domluvit na preferenci ranní či večerní směny.

Plzeňský Prazdroj, a.s.
Pivovar Plzeň
U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
https://prazdroj.jobs.cz/