V České republice působí téměř dvě desetiletí, výrobní prostory má v Kutné Hoře a Pardubicích a pravidelně se umisťuje na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku v kategorii do 5000 zaměstnanců.

Na novinky v české divizi jsme se zeptali viceprezidenta Nickyho Monaghana.

Představíte nám prosím vaši společnost s ohledem na tradici v oboru a z perspektivy stabilního zaměstnavatele?

Foxconn je největším světovým poskytovatelem služeb v oblasti výroby elektroniky a na základě tržeb i čtvrtou největší společností zabývající se informačními technologiemi. Krom toho je Foxconn jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě. Společnost byla založena v roce 2000, takže má na českém trhu téměř 20letou tradici.

V současné době panuje na pracovním trhu velmi nízká nezaměstnanost. Jak se s tímto problémem vypořádáváte?

Naše situace je o to komplikovanější, protože konkurujeme zemím, které mají výrazně vyšší dostupnost lidí. Podařilo se nám to však poměrně dobře vyřešit inovativním personálním přístupem. Spolupracujeme tak s našimi partnery a vládou ohledně náboru a integrace migrujících pracovníků do firmy i místní komunity v krajích, kde není možné najmout místní obyvatele.

Co podle vás rozhodlo o tom, že Foxconn zaznamenal takový úspěch v soutěži Zaměstnavatel roku?

Jako společnost investujeme do firemní kultury, životního prostředí, našich zaměstnanců a širší komunity. Pořádáme řadu atraktivních zaměstnaneckých akcí pro rodiny a širokou veřejnost a jsme odhodláni každoročně zlepšovat pracovní podmínky a prostředí.

Máme již zavedený funkční systém pro shromažďování a řešení námětů od zaměstnanců. V květnu 2019 jsme provedli také anonymní průzkum spokojenosti.

Čím jste vašim zaměstnancům udělali radost naposledy?

Foxconn rychle reagoval na nedávné tržní a ekonomické trendy úpravou platebního balíčku a odměňování nad regionální inflaci. Máme také například naši vlastní kavárnu, posilovnu, rozsáhlou a pestrou nabídku jídel v dotované jídelně a zajišťujeme bezpečné a přátelské prostředí pro práci – to jsou jen některé ze způsobů, jak udržujeme naše zaměstnance spokojené.

FOXCONN EUROPEAN MANUFACTURING SERVICES s.r.o.
U Zámečku 27, 532 01 Pardubice,
tel: +420 466 056 111
info@foxconn.cz; www.foxconn.cz