Ve společnosti Edwards jsme se setkali s manažerem lidských zdrojů Martinem Tomčalou. Ten s oblibou říká, „Edwards je vlastně světový lídr ve vývoji ničeho.“ Nic je v tomto případě vakuum. Právě společnost Edwards je totiž největší světový výrobce vakuových vývěv, což je zařízení, které se využívá v nejrůznějších technologických procesech. „Vakuum je dnes potřeba k výrobě potravin, elektroniky, při chemických a farmaceutických procesech, v metalurgii nebo ve vědě a výzkumu, takže ten záběr je opravdu široký a firma má asi třicet tisíc zákazníků,“ uvádí Tomčala. 

Výrobní centrum pro vědecké a průmyslové vakuové vývěvy a systémy sídlí v Lutíně.

V lutínském závodě, který je technologicky rozdělen na dvě části, pracuje téměř 500 zaměstnanců včetně těch, kteří pracují v Evropském distribučním centru ve Slavoníně u Olomouce, odkud jsou výrobky distribuovány zákazníkům v EU. První technologickou částí lutínského závodu je výroba, kam spadá obrábění kovů, soustružení, broušení a frézování. Druhou částí je montáž kompletních výrobků.

 

„Benefity vám dnes nabídne úplně každý, my nabízíme víc“

Takto začíná povídání o motivaci k práci Martin Tomčala. Hlavním benefitem, na který společnost Edwards zaměstnance láká je přátelská a etická firemní kultura a možnost dalšího rozvoje. Zaměstnanci mají u nás možnost kariérního růstu. „Je tu spousta lidí, kteří nastoupili jako nováčci a teď dělají specialisty, vývojové inženýry nebo manažery,“ uvádí Tomčala. Velký důraz je ve společnosti Edwards kladen na čisté a bezpečné pracovní prostředí. „Chceme, aby sami zaměstnanci přispívali k tomu, že prostředí bude čisté a bezpečné. Míra pracovní úrazovosti je ve srovnání s jinými společnostmi opravdu velice malá a s úrazy obecně se setkáváme poměrně málo.“ „Dbáme i na podporu zdravého životního stylu, takže naše zaměstnance můžete běžně vidět například na olomouckém půlmaratonu, jehož startovné zaměstnancům hradí zamětnavatel. Běžci dostanou rovněž slušivé triko, aby reprezentovali naši společnost“ říká Tomčala. Podporujeme i společenské akce „na konci školního roku máme vždy rodinný den, kolem Vánoc zase vánoční večírek,“ vyjmenovává Tomčala.

  

Dalšími benefity jsou příspěvky na penzijní připojištění v nadstandardní výši dva tisíce korun, karty MultiSport, příspěvky na wellness, stravenky v nominální hodnotě sto korun za jednu odpracovanou směnu a každý týden jeden den ovoce zdarma. Součástí je i pětitýdenní dovolená a tři sick days ročně. „Pokud pracovník sick days nevyužije, pak jsou mu v lednu následujícího roku proplaceny jako speciální prémie“ vysvětluje Tomčala.

Edwards, s.r.o., Jana Sigmunda 300, Lutín

https://edwards.jobs.cz/

www.edwardsvacuum.com