Vytvářet příznivé podmínky pro zaměstnance patří k jejich prioritě. Přijímací pohovor je pro ně pohodová záležitost – něco jako odpolední káva, a místo závodní jídelny mají restauraci pro zaměstnance. Uvidíte je, jak jezdí do práce na kole, běhají půlmaraton, fandí Jestřábům na ledě nebo pádlují na dračí lodi. A samozřejmě je za nimi vidět veliký kus práce.

WHM  je strojírenská výrobní společnost, která v prostějovské průmyslové zóně vyvíjí a vyrábí stroje pro balicí průmysl. Mezi jejími produkty najdete linky na výrobu tkaných, plastových nebo papírových pytlů, paletizační linku, průmyslové tiskárny nebo extrudéry na výrobu fólií. Její stroje najdete v provozu na celém světě a putují k zákazníkům buď z mateřské firmy v Německu, nebo právě z prostějovského závodu.

Jedná se o strojírenskou výrobu, přesto pracovní prostředí v montážních halách i v logistice je velmi čisté a tiché.

„Krásné druhé místo nás zavazuje k tomu nadále zajišťovat příznivé podmínky pro naše zaměstnance a starat se o jejich rozvoj i zaměstnanecké výhody,“ komentuje umístění v soutěži zaměstnavatel Olomouckého kraje vedoucí personálního oddělení Vladimíra Trávníčková.

Spoustu zaměstnaneckých výhod vnímají zaměstnanci jako samozřejmost, proto se snaží přicházet každoročně s něčím novým.

V loňském roce firma investovala do výstavby nové restaurace pro zaměstnance, která funguje od ledna tohoto roku. Denně je na výběr osm různých hlavních jídel, zacílených na široké rozpětí potřeb strávníků.

Z nabídky je možné vybrat českou klasiku jako  guláš, řízek, vepřo knedlo zelo, ale také lehká jídla, například salát s pečenou červenou řepou, ledový salát s grilovaným tofu nebo  menu vhodné  pro lidi s alergií na lepek. Zaměstnanci mohou přijít do restaurace i mimo obědy.

Nechybí ani snídaňová a svačinová nabídka jako párky, klobása, čerstvé bagety, obložené croissanty s mozzarellou, bazalkovým pestem a rajčetem, müsli s ovocem nebo čerstvé palačinky. 

„I to je zásluha našich zaměstnanců, naše oddělení facility managementu, se postaralo o výstavbu i provoz restaurace. Vrátit se po dobrém obědě k práci sice vyžaduje přemáhání, ale nechat zaměstnance o hladu, nebo nabízet nedobré jídlo opravdu nechceme,“ dodává s úsměvem Vladimíra Trávníčková.

Když už jsme u toho jídla, až příště vezmete do rukou sáček s bonbóny nebo chipsy můžete se zamyslet nad tím, co to bylo za důmyslné stroje, které tyto obaly vyrobily a potiskly. A pokud byste tyto stroje nebo zdejší restauraci, chtěli vidět z blízka, můžete se přihlásit na exkurzi.

Windmöller & Hölscher Machinery k.s.,
Háj 374, 798 12 Kralice na Hané, https://wuh-prostejov.jobs.cz,
souřadnice: 49.4707417N, 17.1499000E