Působící v Táboře již od roku 1935. Má za sebou více než 80 let výroby a vývoje zapalovacích svíček, přes 20 let vývoje a výroby snímačů pro automobilový průmysl a export do více než 70 zemí na všech kontinentech. Dlouhodobě Brisk investuje v průměru 80 – 90 milionů korun ročně do vlastního technického rozvoje. Tato koncepce se dnes více než kdy jindy ukazuje jako naprosto správná a díky ní je startovací pozice Brisku do další vlny inovací v souladu s „Industry 4.0“ více než dobrá. Díky tomu má dnes BRISK celou řadu plně robotizovaných pracovišť v oblasti výroby svíček a snímačů, což vede ke zvýšení kvality, produktivity práce a celkovému zlepšení pracovních podmínek. V tomto směru se bude dále tato forma výroby rozvíjet.

Vývojáři a konstruktéři se nyní podílejí společně s techniky z předních automobilek na vývoji snímačů pro nejnovější motory, převodovky, podvozky a další části nově vznikajících automobilů. Výsledky jejich práce a zkušeností tak lze najít například ve vozech Škoda, VW, Audi, Bentley, Seat, Lada a dalších, ale také nákladních automobilech Volvo, Scania, MAN nebo Tatra.

A právě v této pozitivní situaci Brisk staví své techniky před realizaci důležitých úkolů pro udržení dnešního rychlého tempa rozvoje. Konstruktéři a vývojáři budou i nadále hledat řešení nejnovějších technických problémů při návrhu svíček a snímačů pro nově vyvíjené automobily a další aplikace. Technologové a procesní inženýři budou navrhovat nové výrobní linky, řešit datové propojení mezi nimi a digitalizovat veškeré výrobní informace tak, aby umožnili detailní řízení výroby v reálné čase. Programátoři výrobních technologií budou oživovat nové automatizované výrobní uzly, programovat robotické manipulátory a průmyslové roboty zvyšující produktivitu výroby a jakost finálních produktů. Zkušební technici budou navrhovat nové a přesnější metody ověřování vlastností nových výrobků.  

Technici v Brisku zvládli za poslední roky celou řadu technicky náročných projektů. V současné době máme další již smluvně uzavřené nové projekty, které budou znamenat podstatný ekonomický přínos a existenční stabilitu firmy do dalších let.

Společnost je i nadále otevřena posilám z řad technických odborníků, kteří mají zájem zapojit se do těchto zajímavých projektů, stejně tak je i připravena věnovat se absolventů technických oborů. Budeme rádi, pokud i vy budete chtít nastartovat svou kariéru právě u nás! 

BRISK TÁBOR A.S., Vožická 2068, 390 02 Tábor,  https://www.brisk.cz/