Mgr. Veronika Luňáková

Narodila se v roce 1989 v Mělníku, celý život žije v Neratovicích. Vystudovala Mediální a komunikační studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Od roku 2018 pracuje jako specialista ve farmaceutické společnosti.

V krajském zastupitelstvu se bude především zaměřovat na téma zdravotnictví. Středočeši musí za své peníze dostávat kvalitní zdravotní péči v blízkosti svého bydliště, aby nemuseli za ní dojíždět až do Prahy. Dále musíme zajistit zdravotní péči personálně. Za tímto účelem založíme veřejnou vysokou školu Středočeského kraje se zaměřením na vybrané nelékařské obory. Studenti vysoké školy budou moc vykonávat praxi v soukromých i krajských zdravotnických zařízení po celém kraji. Navážeme tak na tradici kvalitních středních zdravotnických škol a vyšších odborných zdravotnických škol.

Začneme podporovat soukromé lékaře a lékárníky, kteří poskytují primární péči v kraji a budeme prosazovat rovný přístup k investiční podpoře z veřejných prostředků pro všechny poskytovatele zdravotních služeb bez ohledu na jejich zřizovatele či majitele. 

zadavatel: Občanská demokratická strana
zpracovatel: VLM a.s.