Hradec Králové – ZVU STROJÍRNY mají v regionu Hradce Králové dlouholetou tradici. Již mnoho let zde posilují význam strojírenského odvětví a trvale vytváří pracovní příležitosti pro širokou škálu uchazečů o zaměstnání. Společnost nabízí odbornou praxi pro studenty strojírenských oborů či rekvalifikace pracovníků pro příslušná strojírenská odvětví. „Naši zaměstnanci jsou naší největší předností. Vysoce kvalifikovaný tým s letitou praxí nejen předává své bohaté zkušenosti nováčkům, ale také pomáhá zlepšovat a zefektivňovat výrobu s přihlédnutím na ekologickou stránku produktů. A to je hlavním důvodem našich obchodních úspěchů v Evropě i ve světě,“ přibližuje Pavel Částka, nový generální ředitel, který 1. června vystřídal ve vedení společnosti Ing. Lumíra Al-Dabagha. „Jsem rozený Hradečák, na práci v hradecké firmě jsem hrdý. Jako svářeč jsem zde kdysi začínal a jsem rád, že jsem se po letech zase vrátil,“ říká.
Věrní zaměstnanci společnosti vytvářejí vlastníma rukama hodnoty, které přetrvávají a společnost se tak může za 150 let své existence pyšnit významnými referencemi po celém světě. Mezi hlavní výrobní programy patří tlakové nádoby, trubkové výměníky, kolony, reaktory, zařízení pro klasické i jaderné elektrárny a další speciální aparáty. Dále společnost vyrábí a dodává kompletní technologická zařízení cukrovarů a zejména pak pivovarů a zajišťuje i veškeré další činnosti vedoucí k předání investičního celku na klíč.
V období druhé poloviny 20. století dodaly ZVU STROJÍRNY svým zákazníkům přes sto velkých pivovarů, což je řadí do skupiny největších výrobců pivovarských technologií na světě. Významné jsou rovněž dodávky cukrovarů nacházející se v zemích bývalého sovětského svazu či v Iránu.
V oboru chemického a petrochemického průmyslu vynikají ZVU STROJÍRNY sofistikovanými postupy a precizní prací s materiály, se kterými se v tomto agresivním prostředí vysokých teplot a tlaků pracuje. Pro tento účel modernizovala společnost v minulém roce tzv. „titanové pracoviště“, ve kterém probíhá výroba aparátů z titanu a nerezových ocelí. „Z posledních zakázek stojí za zmínku výroba dvou velkých celo-titanových kolon určených pro čištění koksárenských plynů v největší české huti v České republice (ArcelorMittal). Na začátku léta začneme s výrobou dvou 75t těžkých titanových parních kondenzátorů pro elektrárnu v Indonésii,“ říká Pavel Částka.
Společnost zajišťuje dostatečnou kvalifikaci svých odborných pracovníků a díky kontinuálnímu vývoji produktů i výrobních technologií drží ZVU STROJÍRNY krok s nároky partnerů i celosvětového trhu. Společnost vlastní i svářečskou školu a akreditovanou materiálovou zkušebnu, která je vybavena moderním zařízením za podpory dotací z EU.
V současné době zaměstnává společnost ve svém sídlu v Hradci Králové více než 300 zaměstnanců a nadále usiluje o posílení technických a výrobních útvarů. Do svého týmu hledá zkušené zaměstnance na pozici technického pracovníka, projektového manažera či pracovníka do oddělení dokumentace.
Pro více informací o volných pozicích navštivte webové stránky společnosti: www.zvustrojirny.cz.