Atopická dermatitida

Atopická dermatitida je chronické onemocnění, které se v posledních letech týká rekordního počtu lidí. Toto onemocnění dokáže člověka pořádně potrápit. Na kůži se objevují svědící šupinky, nevzhledné skvrny a výjimkou není ani ztluštění kůže. U dětí se ekzém objevuje hlavně na tvářích a v loketních a podkoleních jamkách. U teenagerů a dospělých jsou postiženy nejvíce ruce, i když atopická dermatitida se může pochopitelně objevit na kterékoliv části těla. Léčba tohoto onemocnění bývá často obtížná a ne vždy je úspěšná.

V podzimních měsících dochází často ke zhoršení onemocnění. Vliv na to má nadměrný výskyt infekčních onemocnění, ale i snížená imunita. Na ekzém má vliv i naše psychika. Stres projevy atopické dermatitidy značně zhoršuje. Rovněž je třeba, aby člověk dobře vybíral kosmetické a drogistické výrobky. Mnohé z nich obsahují látky, které pokožce neprospívají a mohou způsobit spíše zhoršení stavu.

Současná moderní medicína neumí atopický ekzém vyléčit, pouze potlačuje příznaky a v případě úspěchu může pacient žít bezpříznakově. Vyzkoušeli jste již léčbu současnými léky s malým nebo žádným účinkem? Potom můžete zvážit třeba zapojení do klinické studie. Jednou ze společností, která takovou možnost nabízí, je společnost Synexus, sídlící v Praze. Synexus se zabývá realizací klinických studií a již déle než 20 let se věnuje zkoumání účinnosti nových léčivých přípravků a způsobů léčby. Působí zde tým vysoce kvalifikovaných lékařů a zdravotních sester, který pacientům zajišťuje komfort a profesionální přístup obvyklý v oblasti privátní zdravotní péče. Společnost Synexus se zaměřuje na tzv. „pozdější fázi" klinických studií. Zde se zkoumá, jak hodnocené léčivé přípravky působí na onemocnění, které mají léčit, přičemž všechny takové přípravky již prošly dřívějšími fázemi hodnocení.

Hledáme dobrovolníky s těžkou atopickou dermatitidou.

Jste-li ve věku 12 – 17 let, máte-li diagnostikovanou atopickou dermatitidu alespoň jeden rok a vyzkoušeli jste už léčbu současnými léky s malým nebo žádným účinkem, výzkumná studie může být pro vás vhodná. Účastníkům se v souvislosti se studií dostane bezplatné lékařské péče, což platí i pro hodnocenou medikaci. Za čas strávený u nás na klinice a za cestovní náklady náleží účastníkům studie kompenzace.

Chcete-li se dozvědět více o této výzkumné studii chronické atopické dermatitidy, volejte 225 666 111.