A vy jste s nedůvěrou řekli ne. Možná tedy stále odebíráte elektřinu nebo plyn od původních, na trhu s energiemi dominantních dodavatelů. Nabídka na českém trhu je přitom široká a změnu dodavatele určitě nemusíte řešit mezi dveřmi.

Cena je důležitá, ale není jediným parametrem

Cena. To je stále jeden z nejdůležitějších faktorů. Podle typu spotřeby můžete na energiích ušetřit tisíce, v případě, že elektřinou nebo plynem i topíte, až desetitisíce korun ročně. Kromě peněz jsou ale pro zákazníky stále důležitější i další parametry nabídky, jako jsou třeba spolehlivost dodavatele nebo jeho historie a zázemí a férový a transparentní přístup.

Pozor na „on-line" podpis smlouvy

Jako překážku při změně dodavatele lidé vnímají i složité papírování. A to i přesto, že většina dodavatelů na trhu nabízí možnost „on-line" uzavření smlouvy. Jenže to velmi často znamená, že podklady sice vyplníte do webového formuláře, ale vygenerovaný pdf soubor stejně musíte vytisknout, podepsat a fyzicky doručit novému dodavateli. 

Jak vypadá skutečné uzavření smlouvy on-line?

Naštěstí už se najdou i takové firmy, se kterými můžete dodavatele změnit snadněji. Patří mezi ně například švýcarská společnost Alpiq, která potenciálním zákazníkům nabízí jednoduché a transparentní on-line uzavření smlouvy bez nutnosti kamkoliv docházet či volat.

Celým procesem změny dodavatele vás na www.alpiq-energy.cz provede virtuální avatar, který podle informací od vás dokáže doporučit i nejvhodnější produkt. Pak už stačí jen nahrát fakturu současného dodavatele, vyplnit pár dat potřebných pro smlouvu a všechny dokumenty vám přistanou v e-mailu.

Vy je pak velmi jednoduše podepíšete digitálně: Buď myší na běžném počítači nebo prstem či touchpenem na dotykové obrazovce. Alpiq umožňuje i podpis přes mobilní telefon: Funguje tak, že vám přes SMS dorazí odkaz, který otevřete. A v okně pak vyseknete podpis, který potvrdíte. Následně se váš podpis automaticky načte do smluvní dokumentace. Pak vše jen ještě jednou potvrdíte a podepsané dokumenty se automaticky odešlou do společnosti Alpiq.

Kromě 100% on-line sjednání chce Alpiq i dál nabízet moderní řešení, která usnadňují život. Se zákazníky chce také jednat otevřeně a férově. Navíc nabízí tradici a zázemí silné energetické švýcarské společnosti. Ostatně, podívejte se na www.alpiq-energy.cz, kde se můžete dozvědět o víc.