Lobkowiczký zámek ožije již pošesté v sobotu 9. června přehlídkou českých vín. Na tuto akci se sjíždějí milovníci dobrého vína ze širokého dalekého okolí. Do Roudnice nad Labem tento den můžete přijet autem, ale na zámku poteče víno proudem. Nechte auto doma a jeďte do Roudnice nad Labem vlakem, na kole, pěšky nebo lodní linkou DÚK 901. Při plavbě poznáte unikátní krajinu údolí řeky Labe. Lodní linka 901 připluje do Roudnice nad Labem ještě před začátkem programu Roudnického koštu. Zpáteční plavba je samozřejmostí.

Na Roudnickém koštu se představí čeští malovinaři a vinaři z roudnické, litoměřické a mělnické oblasti. Každý návštěvník bude mít jedinečnou možnost ochutnat produkty českých vinařů, s nimiž se přímo seznámí.  V rámci vstupného si každý návštěvník domů odnese degustační skleničku a katalog všech vystavovatelů. Jednotlivé druhy vín na ochutnání si člověk vybere libovolně sám formou zakoupení žetonů. Sami návštěvníci budou hlasovat o nejlepšího Vinaře Roudnického koštu, který bude slavnostně vyhlášen v 17 hodin v zámecké kapli.

K dispozici bude dětský koutek s dozorem, kavárna a občerstvení na otevřené terase zámku. Na nádvoří zámku, kam bude vstup zdarma, bude probíhat doprovodný hudební program a prodejní prezentace certifikovaných výrobců České středohoří regionální produkt® a prezentace regionálních potravin Agrární komory České republiky.

Přijďte se na roudnický zámek pobavit a prohlédnout si komnaty, které ještě v nedávné době nebyly přístupné.

Veškeré informace a aktuální program naleznete na www.roudnicky-kost.cz, turistické informace pak na www.vyletnarip.cz. Aktuální jízdní řád lodní linky DÚK 901 na www.dopravauk.cz