1) 170 hravých exponátů = 170 jedinečných zážitků

Expozice VIDA! science centra má bezmála 5000 m2 a je rozdělená do pěti tematických sekcí – Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum určené pro nejmenší děti (od 2 do 6 let). Všechny exponáty jsou interaktivní, což jednoduše znamená, že cedulky s nápisem “Nesahat” tu rozhodně nenajdete. Naopak, všechno si můžete sami vyzkoušet. Ustát zemětřesení, moderovat předpověď počasí, rozjet ledničku na lidský pohon, v obřím srdci se zaposlouchat do vlastního tepu, projet se na kole po laně 6 metrů nad expozicí nebo si v rotující místnosti užít účinky odstředivé síly.

2) Představení plné zábavných pokusů v ceně vstupenky

Je možné zapálit oheň kostkou ledu? Vyrobit světélkující sliz? Nechat se ve vakuu probudit budíkem? Strčit ruku skrz blesk? Na tyto a spoustu dalších otázek dostanete odpovědi během představení se zábavnými pokusy, která se konají několikrát během dne v Divadle vědy a jsou v ceně vstupenky.

3) 3D filmy, jaké jinde neuvidíte

Divadlo vědy se v pravidelných intervalech mění na útulné kino, které má na programu 3D filmy plné dechberoucích záběrů ze světa zvířat. Filmy se hrají s českým dabingem a do hlavních hrdinů se určitě zamilujete – ať už se bude jednat o nebojácného stepního křečka nebo třeba trpělivého ledního medvěda.


copyright: Giant Screen Films

4) Dílničky, pokladová hra i speciální prostor pro kutily

Celou řadu pokusů a hravé vědecké tvoření si můžete s dětmi užít v rámci víkendových labodílen. Můžete si taky zahrát pokladovou hru VIDArd přímo v expozici nebo navštívit Bastlírnu – prostor určený pro tvoření a kutění. VIDA! také několikrát do roka pořádá speciální tematické akce (Den otců, Čarodějná škola, festival Bastlfest ad.) a nezapomíná ani na dospělé návštěvníky, pro které pravidelně pořádá večery s názvem VIDA! After Dark.

 

Praktické informace

  • VIDA! science centrum najdete v jednom z bývalých pavilonů brněnského výstaviště
  • Parkovací místa jsou přímo před budovou, popřípadě se dá využít nedaleký parkovací dům
  • Rodinné vstupné začíná již na 360 Kč
  • 3 a půl hodiny je nejčastější doba, kterou návštěvníci ve VIDA! stráví

VÁNOČNÍ TIP NA ZÁVĚR: VIDA! má i svůj e-shop, kde můžete zakoupit dárkové poukázky. Během pár kliků vám tak v e-mailu přistane ten nejlepší dárek, jaký může být – poukaz na zážitek.