Před třemi lety si manželé Valeští v Novém Městě nad Metují otevřeli obchod STODOLA s farmářskými potravinami. Po čase, který trávili především prací ve velkých firmách a cestováním, se chtěli usadit a užívat si rodinného života. Nápad na podnikání se jim poté zrodil při obyčejné každodenní činnosti – při nakupování. „Nebavilo nás neustále pročítat všechny etikety a studovat, kolik je v čem konzervantů, tzv. éček. Rozhodli jsme se proto otevřít obchůdek a nabízet v něm, jak rádi říkáme, poctivé jídlo," vypráví Michal Valeský.

Pozitivní reakce nám dávaly impuls v nelehkých začátcích

Mnoho známých je od nápadu odrazovalo a nevěřili jim. Valeští si ale už po pár dnech od otevření mohli oddychnout. Bylo totiž jasné, že mají šanci uspět. Lidé si velmi rychle oblíbili poctivé jogurty, chleby, špekáčky, buchty a mnoho dalšího od farmářů a malovýrobců, kteří své produkty do supermarketů vůbec neprodávají. „Většinu našich dodavatelů známe i osobně. Za každým výrobkem je tak konkrétní jméno a můžeme ho nabízet s čistým svědomím. Víme totiž, že svoje výrobky dělají s láskou a jde jim jako nám hlavně o kvalitu," říká Michal.

Bez dodavatelů by to nešlo, avšak i ti jsou pro majitele STODOLY občas výzvou. „Dodavatelů máme už něco přes stovku a je opravdu velice náročné zajistit plynulé dodávky zboží bez výpadků. Rozumíme tomu, že jejich prioritou je vyrobit kvalitní produkt, a proto se snažíme maximálně skloubit dodávky s požadavky a přáními našich zákazníků," doplňuje podnikatel.

Poctivé jídlo a vracející se zákazníci? Splnil se nám sen

Většinu zákazníků znají majitelé STODOLY osobně a dokáží jim tak lépe porozumět. Každý den je navíc pro zákazníky přichystaná ochutnávka. „To, že jsme otevřeli a provozujeme STODOLU je pro nás v první řadě radostí a upřímně nás těší, když se k nám vrací spokojení zákazníci," vypráví Michal.

„Máme před sebou spoustu plánů a jsme rádi, že jsme se při této příležitosti mohli zapojit do kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání, díky které se nám snad podaří oslovit nové zákazníky," dodávají s úsměvem manželé Valeští.

www.o2.cz/podnikatel/ocenujeme/