Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

obracím se na Vás jménem Nemocnice Frýdlant s.r.o. se žádostí o případnou pomoc při zajištění lékařské pohotovostní služby pro dospělé v roce 2018. Ta je nasmlouvána s Libereckým krajem, je jím i finančně dotována a zajišťujeme ji pro občany Frýdlantska v rozsahu pondělí až čtvrtky 16 – 20 hodin, v pátky 17 – 21 hodin, víkendy a svátky
9 – 18 hodin.

Nemocnice nemá praktické lékaře a tuto službu zajišťuje v odbornosti 001 a 003 v popracovní době jediným interním lékařem a anestesiology v zaměstnaneckém poměru nebo o víkendech externisty na dohodu o pracovní činnosti.

V době, kdy zástupci města Frýdlant brojí proti provozování naší nemocnice společností EUC, což dopadá i na personál nemocnice, máme problémy tuto službu personálně zajistit.

Proto se na Vás obracím s touto žádostí. Primárně patří zajištění této služby do gesce praktických lékařů pro dospělé a takto převážně ve většině měst funguje. Proto bychom byli rádi, kdybyste se do těchto služeb zapojili. Nabízíme, jak je běžné v České republice, sazbu 500 Kč/ hodinu, a to buď formou dohody o pracovní činnosti nebo na fakturu, jak Vám bude nejlépe vyhovovat.

Pevně jako lékař věřím, že i Vám jde o to, aby pro občany Frýdlantska, kteří jsou u Vás registrováni v primární péči, byla tato služba zachována v maximální kvalitě. Spoustu pacientů znáte a Nemocnice Frýdlant samozřejmě bezplatně poskytne zázemí a v případě potřeby chirurgické nebo anestesiologické konzilium, stejně jako možnost hospitalizace na chirurgickém oddělení. Zajistíme Vám i zdravotní sestru z nemocnice, pokud nebudete mít svou.

Prosím, abyste v případě zájmu a dotazů kontaktovali paní Petru Turkovou. E-mail: petra.turkova@nemfry.cz, Tel.: +420 482 369 201

Předem děkuji za ochotu a jsem s pozdravem 
MUDr. Jiří Madar, 
jednatel Nemocnice Frýdlant s.r.o.