Rakouský skiareál Hochficht, který leží hned za hranicemi na rakouské straně Šumavu u Lipna, už několik let platí za tajný tip pro nejlepší lyžovačku mimo Alpy, navíc s nejlepšími sněhovými podmínkami na „českých“ horách.

Atraktivní lyžování skoro jako v Alpách „za humny“

Kdo už lyžoval na Hochfichtu a zároveň i v Alpách, uzná, že toto srovnán není přehnané. Hochficht je totiž největším rakouským skiareálům mimo Alpy a s 21 km atraktivních sjezdovek, které dosahují délky až 3 400 km, uspokojí rodiny s dětmi i zkušené lyžaře.

Ano, sice tu nebudete obklopeni skalnatými štíty a ani ohromeni stovkami kilometrů sjezdovek jako ve světoznámých alpských údolích, ale i tak si dobře zalyžujete, ušetříte nemalé peníze za benzín, dálniční poplatky a také se zde domluvíte česky.

Závodní FIS sjezdovky, modré rodinné tratě, široké carvingové svahy, fun park se skoky a klopenými zatáčkami či zábavné dráhy s obřími vlnami pro děti – na Hochfichtu si každý najde to pravé pro zábavu lyžích či prkně.

Komfortní 10místné kabinky Vás za každého počasí pohodlně dovezou až na vrchol Hraničník, ze kterého uvidíte jak na lipenské jezero, tak na úchvatný alpský masiv táhnoucí se na obzoru. Moderní kabinková lanovka s dalšími třemi 4sedačkovými lanovkami a několika vleky Vás rychle a bez zdlouhavého čekání dopraví z bezplatného parkoviště na svah.

Chloubou Hochfichtu je moderní budova Skiarena Hochficht přímo u hlavního parkoviště. Na jednom místě zde najdete pokladny, velkokapacitní restauraci s části pro rodiny, dětským koutkem a vstupem přímo do dětského lyžařského hřiště Fichtl Kids Parku, půjčovnu a servis lyžařského vybavení i lyžařskou školu.

Sněhová jistota č. 1 na Šumavě

Během vánočních prázdnin většina našich středisek bojovala s oblevou a měla otevřeno jen pár sjezdovek. Ne však na Hochfichtu, tam už od 20. prosince jsou otevřeny všechny sjezdovky, na kterých leží dostatečná zásoba technického sněhu a v provozu jsou všechny lanovky a vleky.

Navíc, pokud na Šumavě sněží, padá tradičně nejvíce sněhu právě na Hochfichtu.

Aktuální počasí a sněhové podmínky na Hochfichtu zobrazíte ZDE

http://www.hochficht.at/cs/zima-winter/lyzarsky-areal/aktualne-v-provozu?utm_source=denik&utm_medium=pr&utm_campaign=leden

Výhodné slevy pro rodiny s dětmi a mládež

Dětské hřiště Fichtl Kids Park přímo vedle rodinné restaurace s dětským koutkem, zábavné dráhy s obřími vlnami, Reischa Junior Park s nenáročným překážkami či komiksový slalom dostatečně zabaví Vaše děti.

A nejen to! Na Hochfichtu myslí i na Váš rodinný rozpočet. Pokud si alespoň jeden rodič koupí skipas, lyžují všechny děti do 10 let v rodině jen za 3 €/den. Mládež až do 19 let pak lyžuje za dětské ceny.

Bydlím na Lipně, lyžuji na Hochfichtu

Ubytování v Čechách a lyžování v Rakousku? Ano. Díky výborné přeshraniční spolupráci si můžete vybrat s desítek hotelů, penzionů či apartmánů okolo Lipna, které Vám v ceně ubytování zajistí velmi zvýhodněný vícedenní skipas s nejvyšší možnou slevou.

Tato sleva platí i během jarních prázdnin a rodiny díky ní ušetří i několik tisíc korun. Výhodou je, že skipas obdržíte už na Vašem hotelu, a místo na pokladnu můžete vyrazit rovnou na svah.

Aktuální nabídku ubytování se zvýhodněným skipasem zobrazíte ZDE

Hochficht potěší i běžkaře

Hochficht, to není jen sjezdové lyžování. V bezprostřední blízkosti Hochfichtu najdete běžkařský areál Schöneben, který nabízí 79 km denně upravovaných běžeckých tratí pro klasický styl i bruslení. Vstup na tratě je placený, ale za 4 €/den máte v ceně parkování u přímo stop a vyhřívanou převlékárnu.

Přednosti lyžování na Hochfichtu

* Atraktivní rakouské lyžování srovnatelné s menšími alpskými středisky doslova „za humny“, na Šumavě u Lipna

* Snadná a rychlá dostupnost bez nutnosti placení rakouských dálničních poplatků (autem jen desítky minut od Lipna a ca. 3 hod. z Prahy)

* Stabilní sněhové podmínky (často nejlepší na českých horách) díky srážkově bohaté oblasti, nadmořské výšce a výkonnému zasněžovacímu systému

* Pohodlná přeprava díky 10místné kabinkové lanovce, třem 4sedačkovým lanovkám a pojízdným pásům

* 21 km atraktivních sjezdovek, rodinné sjezdovky, závodní FIS tratě, speciální carvingové tratě

* Dětské hřiště Fichtl Kids Park, výukový svah se zastřešeným pásem, zábavné dráhy s obřími vlnami

* Funpark pro freestyle lyžování i snowboarding, Fun Slope s klopenými zatáčkami a tunelem

* Parkování zdarma, česky hovořící personál, možnost dopravy skibusem z české strany (placená služba)

* Slevy pro rodiny s dětmi a mládež: děti do 10 let lyžuji za 3 €/den, mládež do 19 let za dětský tarif

* Pobytové balíčky s velmi zvýhodněným skipasem, který platí celou zimu vč. vánočních i jarních prázdnin Zajímá vás vice informací o Hochfichtu? Najdete je v českém jazyce na www.hochficht.at