Většina z nás vnímá dveře jako praktickou součást bydlení, která odděluje jednotlivé místnosti. Málokdo ale přemýšlí nad tím, že jde o důležitý prvek, který může významně ovlivňovat prostředí interiéru.

„Každé dveře mají i se zárubní plochu asi 5 m2. V průměrně velkém bytě nebo domě je počet dveří samozřejmě vyšší, a pokud je sečteme, jde o vcelku velkou plochu, která má vliv na klima v interiéru,“ uvádí Jana Růžková ze společnosti CAG, dnes již tradičního českého výrobce dveří, a dodává: „Je důležité, aby použité materiály byly kvalitní a dobře zpracované. I proto si pro výrobu vybíráme výhradně prověřené dodavatele materiálu z ČR nebo ze zemí EU.“

Dveře Primum
Důležitým prvkem při výběru dveří nebo skříní je obsah formaldehydu. V CAG vyrábějí dveře, které mají až pětinásobně nižší obsah této chemické látky, než povoluje evropská norma. Je to díky dveřním rámům z masivního dřeva a lepidlům, která splňují přísné normy nejen složením, ale také nanášeným množstvím. Deskový materiál pochází od dodavatelů vyrábějících technologií odpovídající nízké emisní třídě. Pro základní lakování dveří je vhodné použít barvy ředitelné vodou. V CAG standardně používají barvy od českého výrobce s certifikací, které splňují nejpřísnější hygienické normy a jsou zcela nezávadné a použitelné i v dětských pokojích. Pokud máte rádi přírodní materiály, doporučujeme silnostěnnou dýhu forte. Jde o povrch, který CAG nabízí v mnoha variantách moření s PU lakem nebo alternativně v ekologické úpravě olejovoskováním.Dveře-Kitty

 

Máte-li rádi prosklené plochy nebo chcete do tmavé chodby dostat více světla, ale obáváte se, že se něco přihodí, nezoufejte. Není nic jednoduššího než do výplně dveří použít bezpečnostní sklo, podle potřeby buď kalené, nebo lepené. Kalené je vhodné pro dveře se sklem v rámu, protože při jeho rozbití vzniknou jen malé střípky bez ostrých hran.

 

Zdravotní aspekt však nespočívá jen v materiálech, ale také v technologii a inovacích. Proto v CAG hledají řešení, která jejich zákazníci ocení. Navštivte jejich vzorkovou prodejnu v Pardubicích, kde Vám vyškolený personál pomůže najít vhodné řešení právě pro Váš interiér.

CAG: Zdravé dveře