Jaký je princip těžby bitcoinu

Mnozí lidé si myslí, že stačí jenom koupit bitcoin, a mají vyhráno. Těžba této i dalších kryptoměn není nijak jednoduchou záležitostí. V čem spočívá? Především v potvrzování transakcí v rámci konkrétní sítě virtuální měny. Takovéto potvrzení transakce je ryze náhodné, a když se vám podaří jako první, pak získáváte onu odměnu, již tedy v našem případě představují bitcoiny. Aktuálně jde o odměnu ve výši 12,5 BTC. Těžba představuje jeden jediný způsob jak dostat bitcoiny do oběhu.   

Vyplatí se skutečně těžba bitcoinu?

Bohužel nevyplatí. Jak již bylo níže napsáno, těžba představuje náhodnou záležitost, nicméně klasický stolní počítač s těžícím programem na získání bitcoinů prostě a jednoduše nevystačí. Jedno potvrzení transakce by totiž s největší pravděpodobností dokázalo zabrat klidně i několik stovek let. Extrémní energetická náročnost, neustálý provoz a další záležitosti dávají na těžbu kryptoměn na standardních PC zapomenout. Virtuální peníze se jinak těží s takzvaným ASIC hardware.  

A co jiné kryptoměny?

U těch je situace poněkud přívětivější. Všechno je dáno oproti bitcoinu v minimální konkurenci. Sítě těžařů jsou minimální, což dává mnohem vyšší šance. Ideální je využití kalkulačky ziskovosti v oblasti těžby kryptoměn. Mnohdy stojí za to využít i třeba seznamky ELITE Date, kde najdete zkušené lidi se stejným zájmem.