Netradiční podlouhlé bazény připomínající tekoucí řeku zasazené do klidného prostředí obklopeného zelení, které přitom leží na dosah rušného centra města. Taková byla dlouho hlavní lákadla koupaliště Riviéra v brněnských Pisárkách. Loni se k nim po rozsáhlé opravě přidaly také moderní vymoženosti pro aktivnější vyžití.

V areálu vyrostl osm metrů vysoký a 75 metrů dlouhý tobogán, další menší skluzavka, lezecká stěna a lanový most s lekníny určený ke šplhání. Malé děti zase potěší chrliče, vodní hřib či fontánky. Díky novým nerezovým vanám se rovněž zamezilo úniku vody.

Letos nově přibydou v areálu dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět party stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i nabídka občerstvení. „V minulém roce fungovaly v areálu 4 provozy, letos se rozšíří o stánky se zmrzlinou, pojízdnou kavárnou, palačinkami a stánky s nápoji,“ informuje Mgr. Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

Takto vybavena se Riviéra, která pojme necelých osm tisíc návštěvníků, zařadila mezi nejatraktivnější brněnské destinace nabízející relax spojený s koupáním. „Rekonstrukce je odrazem naší snahy jít s dobou a oslovit co nejširší spektrum lidí. Věřím, že v nově upraveném areálu si přijdou na své rodiny s dětmi, milovníci pohody u vody i lidé hledající aktivnější rozptýlení,“ sděluje Mgr. Petr Hladík.

Akce pro návštěvníky potrvají až do 1. září

Letos se brány areálu otevřou v sobotu 25. května, tedy zhruba o měsíc dříve než loni. Součástí zahájení sezony bude také Riviéra běh určený pro celé rodiny. Ti nejmenší vyběhnou na 150 metrů dlouhou trať v 11 hodin a postupně se bude trasa běhu prodlužovat až na vzdálenost 7,8 kilometru, kterou se budou od 13.30 snažit zdolat dospělí. Připraven bude rovněž celodenní zábavný program včetně vystoupení Adama Mišíka s kapelou. Vstup do areálu koupaliště bude po celý den zdarma.

Série dalších akcí zaměřených na děti a seniory bude na koupališti následovat v následujících týdnech až do 1. září. Bude mezi nimi stoupání za sluncem na lezecké stěně, festival deskových her pod heslem „Dospělý, nezlob se“, malování, tanec Starez Dance, lekce aqua aerobiku, masáže, výtvarná dílna, sportovní park s možností vyzkoušení řady disciplín zdarma v rámci vstupného na koupaliště, beachvolejbalový turnaj, závody na leknínovém žebříku, kreativní dílna s podtitulem „Zachraň se, kdo můžeš“ i rozličná sportovní klání na písku. „Chceme návštěvníkům nabídnout nejen příjemnou lokalitu, ale také pestrý program aktivit, které je zabaví. Tak, aby u nás rádi trávili nejen tropické dny,“ podotýká Mgr. Jaroslav Suchý, radní města Brna.

Samoobslužná pokladna i vstupenky on-line

Po loňském vylepšení areálu letos STAREZ přichází s opatřeními, jež zjednoduší vstup do něj. Nově byly vybudovány zděné pokladny 3 a 4, a samoobslužná pokladna, kde bude návštěvníkům sloužit automat. V automatu lze zaplatit vstupné kartou i čipovými hodinkami. Celkově tak bude u hlavního vchodu k dispozici pět míst k zakoupení vstupenek, pokladna číslo 5 bude o víkendech a tropických dnech od 15 hodin sloužit též na druhé straně areálu. Orientaci usnadní nové světelné tabule.

Novinkou je rovněž možnost zakoupení vstupenky online na portálu BrnoID. Po zaplacení získá návštěvník lístek ve formě souboru pdf, který využije k průchodu turniketem a vyhne se tak čekání ve frontě. Online vstupenky bude možné využít od 26. května do 30. srpna a jejich počet není nijak omezen.

Vstupné na koupaliště
činí 200 korun za celodenní vstup pro dospělého, tj. 17 Kč na hodinu, což je cena, kterou zákazníci nenajdou na žádném jiném sportovišti. Dopolední pobyt do 14 hodin vyjde na 100 korun, odpolední od 14 hodin na 120 korun. Nejvýhodnější formou, jak se na Riviéru dostat, je zakoupení čipových hodinek s kreditem minimálně 1 000 korun, což umožní dvacetiprocentní úsporu. Čipové hodinky navíc slouží ke vstupu na dalších šest brněnských sportovišť.

Právě především majitelům čipových hodinek chce vedení areálu v letošním roce vstup i pobyt na koupaliště zpříjemnit. Hlavními výhodami bude automatický průchod přes turniket. Při odchodu do 14 hodin nemusejí lidé s čipovými hodinkami stát frontu na vrácení rozdílu za odpolední vstupné, pouze projdou turniketem a z kreditu se jim strhne jen vstupné dopolední. V areálu budou dále pro „čipaře“ připraveny nové uzamykatelné skříňky pro uschování věcí. Čipem lze zaplatit i útratu za občerstvení na bufetu u Kaskád. Čipové hodinky si přitom mohou zakoupit i návštěvníci, kteří již v areálu koupaliště jsou, a to u vnitřního okénka na pokladně číslo 4. Na stejném místě lze rovněž zkontrolovat stav kreditu.

O stoupající úrovni a popularitě Riviéry svědčí loňská návštěvnost 168 862 lidí, která téměř dvojnásobně překonala sezonu předcházející rekonstrukci. „Vzhledem k tomu, že letos otevíráme o měsíc dříve, čekáme další razantní nárůst návštěvnosti,“ oznamuje Mgr. Martin Mikš, generální ředitel STAREZ – SPORT.

Podrobné informace nejen o Riviéře, ale i o dalších brněnských sportovištích lze dohledat na novém webu www.sportujemevbrne.cz. Ten společnost STAREZ – SPORT spustila u příležitosti svých 15. narozenin, které připadají na 15. května. 2019.