Ať už hledáte skutečné léčebné procedury, které vás znovu postaví na nohy, nebo jenom toužíte po chvilce odpočinku v klidném prostředí, v maďarském Hévízu to určitě najdete.  Lázeňské městečko Hévíz s jedinečným termálním jezerem leží pouhých 10 kilometrů od jezera Balaton a je dostupný téměř všemi dopravními prostředky. Autem z Břeclavi trvá cesta jen něco málo přes 3 hodiny. Po sjezdu z dálnice se ponoříte do krásných maďarských lesů, polí a luk, které vaši mysl příjemně naladí na strunu pohody a relaxace.

Pokud jde o ubytování, rozhodně nebudete mít malý výběr – v celém městě je k dispozici celkem 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Nouze zde není ani o nejrůznější restaurace a útulné hospůdky stejně jako kavárny a cukrárny, kde můžete ochutnat speciality místní kuchyně i víno z místních egregyských vinic.

Ponořit a potom zabalit

Prvním cílem vaší cesty za dobitím energie by určitě mělo být samotné léčivé jezero Hévíz. Horká pára stoupající z jeho hladiny má nádech po sirných sloučeninách, ale na její vůni si během chvilky zvyknete. Kromě síry obsahuje voda v jezeře také sloučeniny vápníku, radia a dalších nerostných látek. S plaváním byste to ale neměli přehánět, mnohem lepší je prostě se ponořit do vody a nechat se nadnášet mírným proudem. Voda má i v nejstudenějších měsících roku mezi 23 a 25 °C, takže pohyb pro zahřátí rozhodně potřebovat nebudete.

Dno jezera pokrývá několikametrová vrstva bahna s vysokou koncentrací minerálů. Přímo v lázních se používá spolu s termální léčivou vodou a komplexní fyzioterapeutickou péčí k léčbě všech nemocí pohybového ústrojí a nemocí revmatického původu.  

I zátěž může léčit   

Pokud patříte mezi jedince trpící bolestmi páteře v krční a křížové oblasti nebo si jen chcete zachovat zdravá záda, určitě zkuste tradiční Hévízskou terapii, která je také známá pod pojmem zátěžová lázeň. Během této procedury prováděné pod vodou je pacientovi na speciální pásy na bedrech a kotnících upevněna sada závaží o váze mezi 2 až 5 kilogramy. Tato přidaná váha pomáhá jemně oddálit obratle a natáhnout celou páteř. Meziobratlové ploténky se díky tomu mohou vrátit do své přirozené pozice. Metoda je naprosto bezbolestná jelikož nadlehčující síla vody přivádí tělo do uvolněného stavu a veškeré úkony jsou prováděny s ohledem na zdravotní stav pacienta.