Zajímají vás vědecké objevy za posledních sto let? Chtěli byste navštívit některou z laboratoří? Více nahlédnout pod ruce ostravským vědcům? Právě pro vás je tady Ostravská Noc vědců, která odhalí nebývalá vědecká témata.

Noc vědců je vědecko-popularizační akce, která zábavnou formou dává lidem příležitost poznávat vědu, hrát si s ní, pochopit mnohé jevy a vyzkoušet si různé vědecké pokusy. Vždy na přelomu září a října na jeden večer otevírá brány vědeckých institucí a dává příležitost poznat blíže vědce, jejich práci a zejména její důležitost pro naši společnost. Akci společně pořádají Ostravská univerzita, VŠB – Technická univerzita Ostrava, Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovice a Moravskoslezská vědecká knihovna, není proto divu, že je program opravdu bohatý a koná se prakticky v celé Ostravě. Celý program a místa najdete na webu www.ostravskanocvedcu.cz.

Stejně jako v minulém roce je i letos pro návštěvníky připravený Vědecký BUS zdarma, který všechny přiblíží rychleji ke všem místům, kde se Ostravská Noc vědců koná. Letos se pořadatelé vzhledem ke sto letům domluvili, že vypraví i historické autobusy.

Velkou novinkou pro rok 2018 je nová aplikace, kterou budou moci bezplatně využívat všichni návštěvníci s chytrým mobilním telefonem se systémem Android. V aplikaci budou přehledně zobrazena všechna místa, která je možné ve městě navštívit. Událostí je v nabídce mnoho, proto bude možné si prostřednictvím aplikace sestavit i předem vlastní program. Součástí je také mapka míst, kde se vše koná.

Takže nezapomeňte v pátek 5. října od 17 hodin
dojít na Ostravskou noc vědců.

A myslete na to, že chytré zábavě se meze nekladou.