Plastové obaly od potravin zahlcují svět. Lze toto nějak změnit? Nový obchod v Chrudimi naznačuje budoucnost nakupování. Nadprodukce plastového odpadu je ve společnosti aktuálním tématem. Nezanechávat za sebou ekologickou stopu při nakupování zajímá čím dál tím početnější skupinu spotřebitelů.

Vstříc tomuto trendu se také vydala společnost Vratné lahve s.r.o., která se od loňského podzimu
zabývá rozvozem bio potravin a ekologické drogerie ve vratných skleněných lahvích do domácností. Chrudimská prodejna je prvním a pilotním projektem této společnosti. Na podzim se připravuje otevření stejného konceptu v Pardubicích. Do dvou let firma plánuje rozšířit výkupní místa potravin ve vratných obalech po celé České republice, a to zejména ve vybraných zdravých výživách.

Nyní připravuje slavnostní otevření své první kamenné prodejny, a to v Chrudimi, ve středu 13. 6. 2018. Zahájení akce proběhne za účasti Šárky Trunečkové z Města Chrudim - Zdravé město.  
Jednou z prezentací bude vystoupení odpadového experta z Hnutí Duha Jana Kropáčka, který účastníky obeznámí s otázkami současné legislativy a s trendy v oblasti nakládání s odpady.  V průběhu akce si navštěvníci můžou vyslechnout důvody, proč a jakým způsobem se přiblížit k životu bez odpadu. 

Na své si přijdou i maminky a jejich děti. Během programu bude pro ně mimo jiné připraveno hravé malování na obličej a aktivita s dřevěnými hračkami. Odpolední radovánky vyvrcholí dětským interaktivním divadelním představením Františka Kašpárka.

Přijďte a inspirujte se, jak lze změnit současný konzumní trend. Více informací nebo případné dotazy prosím směřujte na FB stránku.