Pro začátečníky i pokročilé

Řada švadlenek si jistě pamatuje časopis „Burdu“, kde bylo k dispozici mnoho střihů. Proč však kupovat celý časopis s množstvím něčeho, co dál nevyužijete? Prosikulky.cz nabízí nejen konkrétní střihy, ať už na šaty, tričko, legíny, palčáky, ale i pyžamové kalhoty. Mimo to i návody pro šermířky s háčkem či jehlicemi. Je úplně jedno, zda teprve začínáte nebo patříte k pokročilým. Protože mimo střihů se zde nalézají i návody na pletení a háčkování.

Proč šít, háčkovat či plést?

Nemusíte se hned pouštět do všech aktivit. Stačí si vybrat jednu nebo dvě. Ruční práce má své výhody. Jak jsme již uvedli, díky tomu si pořídíte originální kousek a nejen to. Takový model vás vyjde i levněji, protože mnohdy stačí vypárat starý svetr a udělat nový, případně dokoupit nějaké to nové klubko. Pořád však ušetříte.

Další výhodou je, že jde o bezvadný koníček. Fakt je, že střihy si v autobuse rozložit nemůžete. Šití je spíš otázkou domova, ale zkrátit si cestu do práce háčkováním je zábavné. Během cesty do práce můžete zvládnout jednoduché dětské papučky nebo nový šálek. Zabavíte se a cesta rychle uběhne. Navíc kreativní tvoření má blahodárný vliv na psychiku.

Začněte s drobnostmi

Začít můžete háčkovat drobnosti, které poslouží jako dárky přátelům či rodinným příslušníkům. Ať už je to polštářek, dečka nebo kobereček. Vždy se najde něco, co někoho druhého potěší. Vás to zbaví a navíc vlastnoručně dělaný dárek zahřeje u srdce. Ať už je šitý, pletený nebo háčkovaný.