Vyberte si kryté suché místo

Chcete prodloužit svému nábytku životnost? Pak si dejte dobře záležet, kam jej na zimní měsíce uložíte. Netýká se to jen dřevěných výrobků. Také kovové židle či stoly ve vlhku a mrazu trpí. Raději je ukliďte někam, kde budou prostory dobře větrané, suché, nevytápěné, chráněné před vodou i extrémními výkyvy teplot. Dřevěný nábytek navíc vyžaduje drobnou přípravu, aby neztrácel svou barvu, kvalitu. Nejste si jisti, jak krok za krokem postupovat při jeho ukládání? Pomůže vám článek o uskladnění nábytku od Perfect Storage!

Dbejte na čistotu

Čisté by mělo být jak dočasné útočiště vašich kousků, tak nábytek samotný. Než jej tedy uložíte, dopřejte mu pořádnou očistu. Utřete prach, zbavte jej špíny, nechte ho dostatečně vyschnout. V žádném případě nábytek nikam neschovávejte mokrý. Jednak by mohla voda svým působením poškodit materiál, ale především byste vytvořili podmínky pro vznik plísní.

Plísně by mohly váš majetek napadnout také v případě, že se rozhodnete pro ochranu použít nějaký nevhodný obal. Do této kategorie spadají neprodyšné materiály jako igelit. Místo toho se porozhlédněte pro speciálních tkaninách.

Zdroj: © Perfect Storage

Ideální prostory pro uskladnění nábytku

Asi už sami tušíte, že vlhké sklepy nechystají pro váš nábytek nic dobrého. Pokud tedy nemáte sklep zrekonstruovaný a nevlastníte ani zahradní domek, který byste mohli využít pro skladovací účely, nezbývá než se rozhlédnout za hranicemi vlastního pozemku.

Prosté řešení vám nabízí osobní sklady Perfect Storage v Praze. V jejich kójích budou vaše věci v bezpečí jak před živly, tak před zloději po celý rok a budete k nim mít přístup, kdykoliv si vzpomenete. Perfect Storage vám také pomůže s případným převozem věcí k uskladnění nebo s obalovým materiálem. Neváhejte využít jejich služeb!