Společnost HANSCRAFT spustila vlastní výrobu po několikaletých zkušenostech s prodejem, importem a servisem vířivek. Během dvouletých příprav musela rozlousknout nejeden oříšek, než dosáhla úspěchu. Podívejte se s námi, jak výroba vířivek probíhá.

Kde a jak vznikají české vířivky?


Rodištěm vířivých van špičkové evropské kvality se stala nově zrekonstruovaná výrobní hala v Chrášťanech u Prahy. Právě zde najdete robotizované pracoviště s extrémně přesnými stroji, které se používají také v automobilovém, aeronautickém a zbrojním průmyslu. Ale aby dosáhly maximální přesnosti, musí je naprogramovat člověk se zkušenostmi!

Klíčové bylo tedy správné nastavení strojů a pomocných výrobních procesů. Testy probíhaly na reálných materiálech. Skořepina se tvaruje metodou termoformingu. Nejtěžší na tomto procesu je vychytat správnou teplotu hořáků, aby materiál získal požadovaný tvar a zároveň neztrácel v nejhlubších místech na tloušťce. Tento kouzelný okamžik zachycuje také video z výroby, viz. níže.

Vytvarovaná skořepina projde kontrolou a putuje na nástřik. Používá se k tomu italský materiál GreenShield, který nahrazuje zastaralou laminaci. Té se společnost chtěla zcela vyhnout, protože má negativní účinky na lidské zdraví (je karcinogenní) a navíc prodlužuje proces výroby. Nástřik skořepinu vyztuží a zároveň izoluje. GreenShield je nejen rychleschnoucí a pevný materiál, ale navíc i plně recyklovatelný! Takže odřezky vzniklé při výrobě se dají znovu použít. HANSCRAFT je proto z 97 % bezodpadovou společností.

Přesouváme se k CMS stroji, který do skořepiny vířivky vyvrtá všechny potřebné otvory. Tomuto procesu také předcházelo náročné programování, které ale znamená urychlení výroby. Zjednodušeně řečeno: navolíte typ vířivé vany a stroj vše zařídí. Obsluha pak výsledek zkontroluje a předá skořepinu na montážní linku, kde významnou roli hraje člověk.

Bez lidského doteku to nejde


Ke zrození vířivé vany HANSCRAFT velkou měrou přispívají stroje, ale patřičnou péči jim věnují také lidské ruce. Truhláři udělají vzpěry a montéři osadí její tělo tryskami, hadičkami, kabely, řídicí jednotkou, čerpadly a další technologií potřebnou pro správný chod.

Hotovo! Nyní se přechází k testování na reálné podmínky. Vířivka se napustí vodou a vyzkouší se všechny funkce. Musí být vodotěsná a bezpečná. Po úspěšném testu se voda z vířivky vypustí do speciální nádrže, ze které se pak přefiltrovaná používá k dalším zkouškám. Každá vyrobená vířivka se testuje, a pokud by se voda vylévala do kanálu, docházelo by k plýtvání. Společnost HANSCRAFT se zajímá o ekologii.

Když vířivka úspěšně zvládne testy, na řadu přichází finální úprava bednění. Boky se zakrytují zaizolovanými profily a k vířivce se přiloží rodný list, který dokládá všechny fáze výroby.

Ale nebylo by výroby, kdyby…


Všemu předcházel grafický návrh, o který se postaral zkušený český designér a architekt Ing. arch. MgA. Ondřej Kamenický. Na ergonomičnost jednotlivých modelů dohlížel Mgr. Martin Procházka, významný český fyzioterapeut a chiropraktik několika národních týmů i vrcholových sportovců. Pozice ve vířivkách jsou přirozené a účinek masáže maximální.

Svěží moderní vířivky i klasické tvary


Vířivky HANSCRAFT nabízejí dvě modelové řady - OKA design (5 vířivek) a HC design (8 vířivek). Rozlišíte je snadno. OKA design má moderní, ostré hrany a jednolité signifikantní bednění. HC design se drží tradičních zaoblených tvarů s bedněním ve stylu horizontálního dřevěného obložení.

Vířivky Hanscraft mají v ceně bohaté vybavení – ozonátor, hydromasážní i revoluční Air X trysky, anatomické opěrky hlav, barevné LED osvětlení, vodopád, kvalitní řídicí systém, titanový ohřev vody, termokryt, zvedák termokrytu, schůdky, startovací set chemie, odolné boční panely, UV lampu pro dezinfekci vody, Aquatic Sound Systém. Uvedené ceny navíc obsahují dopravu a instalaci. Za příplatek je možné navíc pořídit WIFI ovládací modul a hydroterapii MicroSilk.

Vířivé vany HANSCRAFT patří ke špičce na evropském i světovém trhu. Jejich velkou předností je dodání do 1 měsíce od objednání. Vznikly týmovou prací na základě dlouholetých zkušeností a koupat se v nich je opravdový zážitek!