Dům dětí a mládeže zve i letos ve čtvrtek děti na Kozí hrádek, kde je čeká oblíbené hledání velikonočních vajíček. K novějším tradicím patří populární zelené speciály, na něž je možné zajít hned do několika mikulovských podniků.  

Na Velký pátek se otevírá na mikulovském Náměstí v jedenáct hodin velikonoční jarmark. Odpoledne zde vystoupí místní cimbálová muzika Kasanica.

Velikonoční jarmark bude pokračovat i o víkendu. Zde se návštěvníci setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek a zdobení kraslic. Na venkovním pódiu tradice moravských Velikonoc připomenou Národopisný soubor Pálava, dětský národopisný soubor Palavánek a Palavěnka představením lidové hudby, písní a tanců. Naváže dechová hudba Mikulovanka a Neoveská cimbálová muzika. Poté vystoupí místní Jazzpetit a pražská kapela Jablkoň.

V centru bude rušno i v neděli. Program zahájí nejmenší dechová hudba Sadovanka, dále vystoupí Jana Vaculíková s kapelou a hudební uskupení Byo Trio.  

Na své si přijdou i děti, pro které jsou během víkendu připraveny ve dvorním traktu Základní umělecké školy dětská divadelní představení Divadla Koráb a Divadla v batohu. Šermířské souboje a workshop v podání historické skupiny Adeptus nabídne sobotní odpoledne v zámecké zahradě. Velikonoční dílničky a ukázky tradičních řemesel pak čekají v Národním domě,“ doplnil program David Gerneš, ředitel pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.