Již dlouho neplatí, že by byl zákazník při výběru vchodových dveří odkázaný pouze na jeden či dva typy. Stále větší popularitu získávají v současné době dveře vyrobené z hliníku. Proti dřevěným či dokonce dřevotřískovým typům mají několik zásadních výhod. Počáteční investice se tak může velmi brzo vrátit.

Dlouhá životnost spojená s odolností materiálu a minimem údržby

Hliníkové dveře společnosti Lomax se díky použitým materiálům skvěle hodí i do velmi frekventovaných prostor, jakými jsou například vchody do panelových či bytových domů. I při velkém zatížení tak lze hovořit o životnosti a maximální funkčnosti po dobu zhruba 50 let. Dveře se díky vysoké odolnosti ani po delším používání nijak nedeformují a velmi dobře odolávají okolním vlivům. Dlouhou životnost ovlivňuje také velmi snadná údržba – u hliníkových dveří odpadá pracné konzervování speciálními a drahými přípravky, jež je u dřevěných výrobků nezbytné.

Základní vzorník hliníkových dveří nabízí až několik desítek barev, za příplatky je pak možné objednat i méně obvyklé odstíny včetně imitací dřeva. Výrobek tak má při dokonalém vzhledu veškeré vlastnosti a výhody moderního hliníkového modelu. Nepřeberné možnosti individualizace dveří společnosti Lomax se pojí také s kováním, madly či rozetami. Na výběr jsou i nerezové prvky nebo prosklení. Díky širokým možnostem individualizace si tak může zákazník pořídit vchodové dveře, které jsou naprostým unikátem.

Konstrukce zajišťuje izolaci i bezpečnost

Díky promyšlené konstrukci a přerušení tzv. tepelných mostů oplývají hliníkové dveře společnosti Lomax výbornými izolačními vlastnostmi. Děje se tak i v případě prosklení. U skleněných dílů se používá zateplený profil s trojsklem o celkové šířce 40 milimetrů, izolace je tedy zcela srovnatelná s výrobky bez prosklení. Z tohoto hlediska fungují hliníkové dveře stejně dobře i v létě, kdy zase zabraňují pronikání přehřátého vzduchu do interiéru, čímž výrazně snižují náklady na klimatizování.

Prioritou by měla být pro výrobce kromě izolace také bezpečnost. Hliníkové vchodové dveře jsou konstruovány tak, aby zloděje buď zcela zastavily, a činu tím pádem úplně zabránily, nebo akci alespoň značně zpomalily, a poskytly tak polici čas pro dojezd na místo. Důležitá je v první řadě konstrukce dveří a všech jejich částí, což v případě hliníkových dveří Lomax znemožňuje prosté mechanické prolomení. I v případě opatření prosklení přitom dveře nepředstavují výraznější slabinu, což zaručuje již zmíněná tloušťka skla.