Vyšetření ve Virtuální klinice začíná online registrací, po které přijde aktivační email. Ten vám umožní připojit se do aplikace, přes kterou probíhá vyšetření lékařem prostřednictvím chatu nebo videochatu.

Službu poskytuje zdravotnické zařízení a na základě jejího využití tak vzniká zdravotnická dokumentace. Z tohoto důvodu musíme před zahájením vyšetření ověřit vaši totožnost na základě občanského průkazu a karty pojištěnce. Jedná se o stejný postup jako v běžné ordinaci. Samozřejmostí je dodržení požadavků GDPR, komunikace s lékařem probíhá v uzavřeném a zabezpečeném elektronickém prostředí.

Samotné vyšetření je rychlé a efektivní, trvá většinou deset minut. Můžete se připojit kdykoli a odkudkoli, diskrétně a bezpečně z pohodlí domova. Potřebujete pouze mobil nebo počítač a připojení k internetu.

V případě, že lékař vyhodnotí, že váš zdravotní stav vyžaduje osobní návštěvu lékaře, objedná vás k dalším vyšetřením do některé z ordinací v jedné z 26 klinik EUC ve 14 městech po celé České republice. V rámci Virtuální kliniky je samozřejmostí i vystavení e-receptu nebo žádanky.

Bez návštěvy ordinace, pouze pomocí vzdálené komunikace, je možné vyřešit zhruba 60 % zdravotních potíží.

Čtyři kroky, které vás spojí s lékařem ve Virtuální klinice EUC, aneb jak to funguje:

1) Přejděte na www.virtualniklinika.cz
2) Vyplňte anamnézu do inteligentního dotazníku
3) Spojíte se s naším lékařem prostřednictvím chatu nebo videochatu
4) Lékař navrhne plán léčby, vystaví e-recept či žádanku

Zdroj: EUC Klinika