Multižánrový festival Vaňkovka Fest, který se už dva týdny odehrává v prostorách vedle nákupní Galerie Vaňkovka, se pomalu dostává do své druhé poloviny. Tu ve středu 10. července zahájí strhujícím vystoupením kytarová legenda Michal Pavlíček. Předskokanem mu bude olomoucká grunge kapela Dirty Old Dogs.

V hudebním duchu se ponesou i následující dva dny. Ve čtvrtek je na programu festivalu folkrockové hudební těleso Ptakustik, které pak na podiu vystřídá Jakub Ondra, mladý talentovaný písničkář, kytarista a busker. V pátek návštěvníky čeká tematický večer, který vznikl díky spolupráci organizátorů Vaňkovka Festu s pořadateli oblíbené jazzové přehlídky JazzFest Brno. V rámci jazzové noci vystoupí kapela Four in Blue či brněnská stálice Robert Balzar Trio.

V sobotu dopoledne se na zájemce o zdravý pohyb bude těšit lektorka jógy Nikol a večer proběhne promítání filmu Poslední leč v letním kině s Bolkem.

Zlatým bodem třetího týdne Vaňkovka Festu bude v neděli 14. července koncert Anety Langerové, jedné z nejvýraznějších osobností české pop music. Mikrofon si převezme od svého předskokana, akustického hudebního projektu IAN.

Anetiným vystoupením hudební jízda třetího týdne skončí. Ve zbytku si přijdou na své především milovníci vizuálního umění. V pondělí se totiž mohou těšit na film Něžný Barbar a v úterý pak na přednášku o Laosu, Thajsku a Kambodži v podání fotografa a cestovatele Davida Vargy.

 
Kompletní program naleznete zde