Na otázku, na co jsou hrdí, odpovídají lidé ve výrobní hale společnosti Adient v Boru obdobně: jsem hrdý na to, že pracuji na prestižních projektech. Myslí tím dodávku nejkvalitnějších autosedaček na světě. „U nás, v borském závodu Adient se specializujeme na montáž automobilových sedadel pro exkluzivního zákazníka BMW a jeho prémiové série vozidel. Dodáváme sedadla do vozů BMW řady 7, vybrané verze řady 6 a pro vozy řady 5, včetně sportovní řady BMW 5. Jsme pyšní na to, jaké krásné a kvalitní sedačky dokážeme vyrobit pro nejprestižnější auta na světě,“ říká koordinátor výroby z Adient Bor Lukáš Petrů.

Nejlepší autosedačky se vyrábí v Čechách

Sedadla od společností Adient se montují do třetiny všech automobilů, vyrobených během roku na celém světě. Každé z nich nese podpis výrobního programu Adient (Adient Manufacturing System), který je spojený s šikovnýma českýma rukama. Výsledkem jsou sedadla, která splňují ty nejnáročnější požadavky automobilek. A co je podstatné, jsou s nimi spokojení i majitelé nových aut. „Není divu, že jsou naši zaměstnanci hrdí na svou práci a kvalitní sedačky, které skládají vlastníma rukama,“ říká Manlio Dellai, multi-plant manažer závodu v Boru.

Nepopsatelný pocit, když odevzdáte zákazníkovi kvalitní výrobek

Adient vyrábí sedadla světové úrovně, protože dokáže lidi naučit dodržovat systém výroby a pomáhá si nejmodernějšími technologiemi. Už způsob, jakým závod pracuje s nováčky ve výrobě, předurčuje úspěch ve výrobě. „Noví zaměstnanci začínají v tréninkové zóně, kde se seznamují s materiály, postupy, ale také s firemní kulturou. Postupně jim kombinujeme trénink s ostrou výrobou, až dospějí v plnohodnotného výrobce. Avšak i tehdy mají stále k dispozici trenéra, kterého mohou požádat o pomoc či radu,“ dodává Manlio Dellai.

Sedadlo rozhodne, jestli se v autě budete cítit dobře

Adient si zakládá na tom, že používá nejmodernější technologie pro zajištění kritických parametrů včetně systémů pro předcházení vzniku možných vad. Pomáhá tomu také fakt, že v každém závodě se neustále vylepšují pracovní podmínky, aby lidi ve výrobě nic nerozptylovalo a mohli se soustředit jen na kvalitu.

 Samozřejmostí je také rotování lidí na různých pozicích, aby se jednostranně nezatěžovali. To vše přispívá k tomu, že závody Adient opouštějí nejkvalitnější sedačky na světě. „Je výjimečné, že se můžeme osobně podílet na výrobě toho nejlepšího, co nový majitel dostane ve svém autě. Protože právě sedadla ovlivňují to, zda se mu bude jezdit dobře. Jsem hrdý na to, že společně vyrábíme výrobky světové úrovně,“ dodává Lukáš Petrů z Adientu Bor.