Tip pro omezený rozpočet

Ujasněte si, jak chcete svou dovolenou prožít, a z čeho třeba můžete s ohledem na své finanční možnosti slevit.  Nejdůležitější je užít si volné dny v pohodě.  Pokud máte v plánu odpočívat na pláži a užít si s dětmi moře, určitě si v Řecku vyberete. Máte-li omezený rozpočet, jsou vhodnou volbou apartmány a studia v oblasti pod Olympem. Ubytování v pohodlných bytech, pro rodiny s oddělenou ložnicí, u pěkné písečné pláže s teploučkým mořem, zajistí výborné zázemí pro váš pobyt. Mají zpravidla kuchyňské kouty, takže můžete kombinovat přípravu jednoduchých jídel s návštěvami lákavých místních pizzerií a taveren během večerních procházek po letovisku.

Zdroj: GREECE TOURS

Do Řecka autem

Ještě úspornější variantou je možnost dojet na místo autem. Cesta trvá asi 20 hodin a na místě se vám bude auto hodit k výletům do okolí. Můžete navštívit známé skalní kláštery Meteora nebo se vydat na Olymp. Ceny samostatného ubytování ve studiu pro 2-3 osoby na týden jsou od necelých 6 000 Kč.

Zdroj: GREECE TOURS

Vyberte si podle sebe

Řecko nabízí pravou prázdninovou pohodu i spoustu krásných míst, kde můžete své dny zaslouženého odpočinku strávit. Záleží především na vašich představách a cenovém limitu, který si pro svou letní dovolenou stanovíte. Máte v plánu klidnou relaxaci anebo romantický pobyt ve dvou? V hotelech jen pro dospělé budete mít klid a také příležitost odpočinku ve wellness centrech.  Anebo se vydejte na cenově dostupnější dovolenou mimo hlavní sezónu a zvolte pobytové místo stranou rušných letovisek. Pokud pro vás není problém dopřát si dovolenou bez limitů, vybírejte z těch nejlepších hotelů v Řecku. A nemůžete-li kvůli pracovnímu vytížení odletět na celý týden, objednejte si třeba prodloužený víkend. 

Zdroj: GREECE TOURS

Zjistěte si o zájezdu co nejvíce informací

Ptejte se především, co je zahrnuto v ceně zájezdu, třeba pojištění  léčebných výloh je nespornou výhodou. Nechte si vysvětlit, jaké služby a typy pokojů vybraný hotel nebo penzion nabízí a je-li cestovní kancelář pojištěna proti úpadku. Pokud se jedná o letecký zájezd, je vhodné zjistit si předem váhové limity zavazadel, popřípadě možnost dokoupení nadváhy a také zda si lze zajistit vybraná místa a stravování během letu. Slušné cestovní kanceláře uvádí na svých webech i odkaz na  Google Maps, abyste si mohli sami jednoduše ověřit polohu ubytování. Jen si dejte pozor, abyste se nenechali zlákat zdánlivě výhodnou cenovou nabídku a vysněný rodinný pobyt all inclusive nestrávili  v pustině daleko od moře. 

Zdroj: GREECE TOURS

www.greece-tours.cz