Od neplacení nájemného přes běžné opravy až po zdemolovaný byt. Proto čím dál více majitelů začíná využívat garantovaného pronájmu.

 “To se mi přece nemůže stát”

Pronajímatelé rizika často podceňují, ale statistika v ČR nelže. “Přibližně jednou za pět let kvůli neplacení přijdete o tři měsíce nájemného. Jeden sice pokryje kauce, ale zbytek odepisujete jako ztrátu. Jednou za dvanáct let přijdete dokonce o 6 měsíců nájemného”, říká Tomáš Brychta z Ideální nájemce.cz. Při měsíčním nájemném 10.000 Kč je ztráta 60 tisíc už velmi patrná, a co teprve, když je nájemné vyšší.

 Ani bez neplatičů není vyhráno

Aniž by nastala neobvyklá situace, s pronajímáním se člověk nadře. Byt musí zainzerovat, sehnat nájemníka, chodit na prohlídky, zařídit smlouvu apod. I se stálým nájemníkem budete chvíli právník, zámečník, účetní, a když se z nájemníka vyklube neplatič, tak zároveň vymahač dluhů a vyhazovač.

I náklady se týkají každého pronajímatele - drobné opravy v bytě, plynové revize i třeba úročení jistoty. Nehledě na čas, který starání se o byt zabere. Suma sumárum je pronajímání poměrně nákladná záležitost.

 

Zdroj: Youtube

Víte, kolik vás vlastně stojí pronajímání bytu? Podívejte se na kalkulačku pronajímatele  a spočítejte si svoje náklady.

  Řešení: svěřte pronajímání odborníkům

Na konci roku 2016 Tomáš Brychta a Martin Březina založili službu Ideální nájemce, která pronajímatelům ulehčuje od starostí. “Byt si pronajmeme jako firma a dále jej podnajímáme. Majitelům garantujeme pravidelný příjem a ručíme mu i za stav bytu”, vysvětluje Brychta, “dokonce i kdyby nám nájemník nezaplatil, majitel stále peníze dostane”, dodává.

 Kolik to stojí

Služba stojí 15 % z výše nájemného bez energií. “To znamená, že pokud je nájemné třeba 10 tisíc a energie 2 tisíce, my si bereme provizi 1500 korun”, upřesňuje Tomáš Brychta, “platíme, i když je byt neobsazený, takže se majiteli nikdy nestane, že by přišel o zisk”.

 Dnes má Ideální nájemce v Brně a v Praze péči přes 350 bytů v hodnotě skoro 1,5 miliard korun a stále více majitelů jeho služeb využívá. “Na účet mi chodí peníze a na mail akorát reporty s fotkami. Rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí mít příjem z pronájmu a žádné starosti”, říká Zdeněk Kubišta, jeden z klientů Ideálního nájemce.

Na idealninajemce.cz  si můžete službu nechat nezávazně nacenit a zjistit, za kolik by si Ideální nájemce váš byt pronajal.