Pražané si budou moci vybrat z tradičních nabídek nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Mezi nejoblíbenější aktivity patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis.

Akce se pořádá především díky pražským klubům a sportovištím, která se do Týdne sportu zdarma aktivně zapojují. Zvýšenou návštěvnost díky tomu vykazují například menší lokální sportoviště, zdravotní kurzy nebo Domy dětí a mládeže.

Týden sportu zdarma se uskuteční v týdnu od 25. do 31. prosince 2019. Nabídku sportovních aktivit najdete na stránkách www.prahasportovni.eu od 21. prosince. Uvidíte zde, na která sportoviště je třeba rezervace či jak jsou termíny zaplňovány.  

Tato akce je tradičním sportovním projektem hlavního města Prahy a letos oslaví již svůj jedenáctý ročník. Pražané si na něj zvykli a každý rok jich tuto možnost využívá ohromný počet. V roce 2016, kdy byla Praha Evropským hlavním městem sportu, se jich vydalo poslední týden v roce za sportem přes 25 tisíc. A nejinak tomu bylo i v dalších ročnících, kdy se do Týdne sportu zdarma zapojily i kluby a sportoviště provozující například tai-chi nebo aikido.

Pozadu nezůstala ani zdravotní centra, zajít si mohli Pražané například na hodiny zdarma do Centra zdravých zad. Nově se do projektu přihlásili i pronajímatelé čtyřkolek, populární u obyvatel hlavního města zůstává bowling či fitness centra. Nejvíce lidí pak pravidelně hlásí bazény a kluziště. Více informací můžete nalézt na stránce https://prahasportovni.eu/tyden-sportu-2019/.