TRW od roku 1993 sídlí a vyrábí komponenty pro automobilový průmysl v Benešově u Prahy a od roku 2000 také ve Zruči nad Sázavou. Od konce dubna 2018 má tato společnost nového vlastníka.

Společnost ZF, která se v roce 2015 spojila se společností TRW, prodala ze své divize Active & Passive Safety Technology část Body Control Systems čínské miliardářce Grace Wang. Paní Wang je jedním z vlastníků společnosti Luxshare Hongkong Limited, což je multiindustriální společnost, která působí v telekomunikačním, počítačovém, lékařském a automobilovém průmyslu. V roce 2016 dosáhla společnost Luxshare obratu více než 2,1 miliardy USD a zaměstnává okolo 35 000 lidí po celém světě.

Body Control Systems se po dokončení prodeje stala nezávislou společností, která na trhu vystupuje pod značkou BCS Automotive Interface Solutions (BCS AIS), má zastoupení ve 14 zemích světa s více než 5 500 zaměstnanci a ředitelstvím v německém Radolfzellu. BCS AIS v sobě spojuje zkušenosti dlouholetého dodavatele pro automobilový průmysl,který má téměř sedmdesátiletou historii, s nadšením nově založené společnosti.

Spojení se společností Luxshare je pro společnost BCS AIS výhodné v tom, že bude moci spotřební technologie nabídnout také svým zákazníkům v oblasti automobilového průmyslu. Společnost Luxshare se zavázala, že pomůže rozšířit a realizovat strategii společnosti BCS AIS tak, aby se stala globálním lídrem v oblasti řešení automobilového rozhraní. Poskytne jí přístup k novým zákazníkům a spotřebitelským technologiím pro automobilové aplikace a podpoří další růst společnosti tím, že poskytne potřebné zdroje.

11. května 2018 proběhl ve všech lokalitách BCS AIS ceremoniál k příležitosti oficiálního prvního dne pod novou značkou, tzv. DAY ONE. Během ceremoniálu byli zaměstnanci seznámeni s vizí a strategií, kterou se společnost bude ubírat a také bylo odhaleno nové logo, pod kterým budou jednotlivé entity vystupovat.

 Zdroj: VLM a.s.

O společnosti TRW Autoelektronika, s.r.o.

TRW Autoelektronika, s.r.o. vyrábí a dodává na automobilový trh jednoduché a komplexní spínače, senzory, integrované elektronické kontrolní panely, ovládání klimatizace, oken a zrcátek. V benešovském závodě a jeho provozu ve Zruči nad Sázavou pracuje v současné době okolo 700 zaměstnanců. Společnost je certifikovaným dodavatelem největších automobilek a splňuje náročné normy nejen při produkci výrobků, ale i v rámci ochrany životního prostředí.  Mezi největší zákazníky patří Volkswagen, Audi, Ford, Mercedes, Daimler, Fiat a další.