Čtvrtý ročník dnes již tradičního závodu z dílny RunCzech bude premiérově třídenní. Očekává se, že více než osm tisíc běžců rozhýbe Stromovku od úterý 25. června do čtvrtka 27. června. Mezi nadšenci nebudou chybět ani známé tváře, třeba celá hudební štafeta ve složení: Michal Mareda - Mardi ze skupiny Vypsaná fiXa, František Táborský z Chinaski a Martin Křížek s Adamem Jánošíkem ze skupiny The Atavists.


Stromy pražské Stromovky poskytnou příjemný stín běžcům i všem fanouškům

Právě Jánošík, bývalý bubeník skupiny Ready Kirken, vysvětluje, co jej motivovalo k účasti na sportovně-společenské akci ve Stromovce: „V prosinci loňského roku jsem se začal v léčebně v Kosmonosích léčit ze závislosti. Ve volných chvílích jsem začal běhat a chytlo mě to tak, že se běh stal součástí mé terapie a nyní i života. Pokračuji v něm dosud. I díky němu jsem teď zase v plné síle. Proto jsem se rozhodl oslovit své hudební kamarády a zúčastnit se štafety."

Ten a řada dalších se přidá do zástupu celebrit, které závod běžely v minulosti, jako Leoš Mareš či bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle. I ti potvrzují, že O2 Pražská štafeta je pro každého. Trénovaný sportovec, hobby běžec či absolutní nováček. Všichni jsou na závodě vítaní, všichni si jej užijí.

Dvacetikilometrovou vzdálenost běží vždycky čtyři účastníci. Pětka je tak téměř pro každého, zvládnete ji bez většího tréninku, a pak si můžete užít podporu svých parťáků. Výhra není na prvním místě, hlavní je si udělat pohodový letní večer mezi kamarády," říká ředitel závodu Václav Skřivánek.


Zpěvačka Mydy Rabycad to v minulém ročníku roztočila ve velkém

Společné oslavy čtvrtstoletí

K dobré atmosféře letos premiérově přispěje DJ Dan Cooley, jenž každý večer pro účastníky v okolí Stromovky namixuje hity interpretů slavného festivalu Rock for People. Tím Runczech a multižánrový festival začínají spolupráci, která by měla přinést zajímavé propojení sportu a populární hudby. Není náhodou, že k zajímavému spojení dochází, když oba subjekty slaví čtvrtstoletí své existence.

Za maximální úsilí přijde odměna. Každý tým dostane piknikový koš nacpaný dobrotami. V parku Stromovka kolem sebe máte plno krásných míst na rozložení deky, kde se můžete pořádně nadlábnout. Každý člen navíc obdrží medaili a před závodem tričko s běžeckou legendou Emilem Zátopkem jako motivaci.


Po pořádném výkonu přichází zasloužená odměna ve formě piknik boxu pro každý tým

O2 Pražská štafeta je ideální možností, jak utužit partu, pobavit se a zároveň udělat něco pro sebe. V horkém podvečeru byste jen těžko našli lepší místo, kde si užít pořádnou zábavu. Tak neváhejte, vyberte si den a nastartujte léto v té správné náladě.