I muži mají své dny

Dnešní plastika se zaměřuje také na mužské klienty a snaží se reagovat na jejich požadavky. I ti se tak svěřují do rukou odborníků a nechávají si za nemalé částky měnit a vylepšovat různé partie. Kliniky už dnes proto dokážou reagovat i na jejich poptávku a nabízí estetické služby jim na míru. Mezi oblíbené zákroky patří liposukce prsou, zvětšování a zbytnění penisu, ale také obřízka.

Zmenšování prsou                               

Ženy touží spíše po zvětšení prsou nebo modelaci a správném tvaru po ukončení kojení. U nich je dnes trendem využívat zvětšování vlastním tukem. Muži naopak podstupují zákroky spojené se zmenšováním. Zvětšená prsa mohou být důsledkem nahromaděného tuku a nadváhy, ale také nerovnováhy estrogenu v těle.

Zvětšení penisu

Zákrok zvaný penoplastika se provádí v celkové narkóze. Při operaci se tuk odebere z jedné části těla a přidá se do jiné. Lékař tuk je odsaje, pročistí a převede do požadované části těla, aniž by přišel do kontaktu se vzduchem. Ten by ho znehodnotil a špatně by se vstřebával. Odborníci dnes zvládnou zázraky a penis jsou schopni prodloužit až o několik centimetrů.

Obřízka

Zásah, při kterém se zužuje předkožka, je čím dál vyhledávanější. V porovnání s výše zmiňovanými zákroky jde o malý úkon, který lze podstoupit i v lokální anestezii. Operace většinou nezabere více než půl hodiny. Předkožka dokáže muže potrápit a často způsobuje zdravotní problémy. Někdo bez ní vnímá penis zajímavější po estetické stránce a víc si dokáže užít sex.

Rekonvalescenci se nevyhnete

Ať už plánujete podstoupit jakýkoliv zákrok, počítejte s tím, že budete pohybově omezeni. První týden je vůbec nejlepší jen odpočívat. Rekonvalescence většinou zabere 4–6 týdnů. Poté už jste připraveni se vrátit do běžného režimu a naplno si užívat sportovní i sexuální aktivity.

Trendy u obou pohlaví neznají hranic a lidé podstupují další – i zcela nové – zákroky. Jde například o zvětšování hýždí, liposukci břicha či plastiku nosu nebo rtů. Ať už se rozhodnete podstoupit jakýkoli zákrok, mějte na paměti, že jde o trvalou změnu, která obvykle nejde vrátit zpět. Proto vše pečlivě promyslete a konzultujte s odborníky.