Když se procházíte po Svoboďáku a zkrátíte si cestu přes obchodní centrum Omega, praští vás do nosu zajímavá vůně. Právě zde se totiž nachází alternativní parfumerie To Tap, která tak trochu připomíná klasiku z dob první republiky, kdy byly takovéto specializované obchůdky běžné.

Zde se vás ujmou sympatičtí majitelé Lukáš a Michaela a najednou se octnete v jiném světě. Ve světě citrusů, vanilky, dřeva, květin a celé řady dalších opojných vůní, mezi kterými během chvíle ucítíte i tu svou.

Lukáš s Michaelou jsou na vůně opravdovými odborníky a dokáží vám poradit, která vůně se podobá vaší oblíbené značce a na jakou příležitost daný parfém využijete. Díky tomu si můžete odnést třeba méně výrazný parfém na denní nošení a intenzivní vůni na večer.

Inspirace přišla na letní dovolené

Před lety se mladí partneři vydali na dovolenou, kde je náhoda zavedla do malého obchůdku s voňavkami, kterým jim učaroval.  Jednotlivé vůně byly pouze očíslované, ale žádné názvy neměly. Pár se začal pídit potom, jak je možné, že tak krásné, intenzivní vůně jsou natolik levné, v tom přeci musí být háček!

„Báli jsme se, že se jedná o nějaké padělky, ale nebylo tomu tak. Tyto parfémy pochází z certifikovaných laboratoří, které vyrábí parfémy pro světové značky,“ vysvětluje Michaela. „V praxi to funguje tak, že značka získá právo uvést voňavku na trh a poté ji laboratoř prodává dál. Čím víc litrů, tím nižší cena. A tyto vůně právě alternativní parfumerie využívají,“ doplňuje ji Lukáš.

Domů odjížděli s novými voňavkami a také s myšlenkou; proč tohle v Brně nemáme? A tak se do toho rozhodli jít na vlastní pěst.

Dřevěné trámy, sítě a neotřelý design

Místo pro novou parfumerii Michaela s Lukášem našli  právě v centru, v pasáži Omega na Svoboďáku a pustili se do úprav. Cílem bylo, aby alternativní byl i design obchodu a návštěvníci se v něm cítili jinak, pohodově. Místo klasických polic tak obchod vyzdobili dřevěnými trámy, sítěmi a mřížkou, na které jsou jednotlivé voňavky umístěny. V listopadu roku 2016 neotřelou parfumerii slavnostně otevřeli a zájem byl obrovský.

V To Tap si vyberete vůni podle svého gusta a necháte si ji nalít do flakónku. Vyzkoušet můžete nejmenší flakónek o velikosti 10 ml (149 Kč) nebo větší za 30 ml (339 Kč) a 50 ml (399 Kč). K flakónku dostanete i krásnou dárkovou krabičku. Pokud máte svou oblíbenou voňavku mezi světovými značkami, Lukáš s Michaelou vám za tuto částku pomohou vybrat podobnou.

Vůně, která vydrží až 6 hodin

 „Do To Tap jsem zabloudila loni, když jsem sháněla vánoční dárky. Nakonec jsem půlce rodiny dala pod stromeček voňavku a všichni byli spokojení,“ svěřila se nám zákaznice Markéta, kterou jsme v prodejně potkali. „Dneska naštěstí dárky nesháním a jdu si vybrat něco pro sebe.“ 

To Tap voňavky si Brňané oblíbili i proto, že vydrží intenzivně vonět déle než 6 hodin, často i celý den. Obsahují totiž 15-18 % vonných olejů a nachází se tak na mezistupni mezi parfémovanými vodami a parfémy.  Alternativní voňavky si můžete koupit i na e-shopu a vybrat si  podle charakteristik dle hlavy, srdce a základu a pak si jen užít překvapení.