Nové přírůstky do série Galaxy představil Samsung za velké mediální pozornosti na konci března, přičemž modely S8 a S8+ se okamžitě staly nejdiskutovanějšími smartphony na světě. Nabídnou širokou škálu služeb a aplikací, ohromí i designovým řešením „nekonečného" displeje, který své uživatele jednoduše pohltí. Nabízené modely disponují úhlopříčkami 5,8 palců u Galaxy S8 a 6,2 palců u Galaxy S8+.

Vysoká odolnost vůči vnějším vlivům

Větší výkon Galaxy S8 zajišťuje vůbec první 10nm procesor a rychlé stahování souborů bez ohledu na velikost je možné díky podpoře přenosu až 1 Gb/s. Nový Samsung bude dostupný v mnoha barevných verzích včetně černé barvy Midnight Black, šedivé Orchid Gray, modré Coral Blue a stříbrné Artic Sliver.

Nejvýraznějším designovým prvkem je displej Infinity, který je zaoblený a nabízí zcela hladký souvislý povrch bez ostrých hran a jakýchkoliv tlačítek. Jako vůbec první mobilní zařízení na světě je Galaxy S8 certifikován UHD Aliancí jako MOBILE HDR PREMIUMTM. To znamená, že například u videí displej zobrazuje přesně tak syté barvy a kontrast, jak zamýšleli filmoví tvůrci.

Přední i zadní strana je chráněná sklem Corning® Gorilla® Glass 5, které je zárukou odolnosti celého telefonu. Rezistence vůči vodě a prachu vyplývá z certifikace IP68.

Prémiový fotoaparát i úprava na plnohodnotný počítač

Samsung Galaxy S8 je vybaven prvotřídním zadním 12Mpx fotoaparátem, který zaručuje vysokou ostrost snímků a maximální kvalitu i při zhoršených světelných podmínkách. Přední 8Mpx fotoaparát pak nově nabízí chytré automatické ostření.

Při vývoji nových Galaxy S8 a S8+ byl kladen velký důraz i na bezpečnost, proto jsou oba modely vybaveny celou škálou biometrických technologií, jejichž kombinaci si k zabezpečení telefonu mohou uživatelé volit dle svého uvážení a preferencí. Kromě jiných je k dispozici snímač oční duhovky i čtečka otisku prstů a aplikace na rozpoznávání obličeje. Kromě těchto funkcí je Galaxy S8 postaven na platformě Samsung Knox, která splňuje parametry obranného průmyslu.

Obzvlášť výjimečně pak působí Galaxy S8 ve spojení s dokovací stanicí Samsung Dex, která smartphone ve spojení s monitorem, myší a klávesnicí v okamžiku přemění díky výkonnému procesoru na stolní počítač. Uživatel má možnost komfortně pracovat v několika aplikacích souběžně. Prostě tak, jak je zvyklý na běžném PC.