Které novinky týkající se vaší firmy považujete za důležité?
Ke zlepšení prezentace naší firmy prospělo nedávné přestěhování do nové nepřehlédnutelné budovy v Břeclavi na rohu ulic Lidická a Písníky. A také jsme otevřeli zastoupení a prodejní kancelář v Praze a Bratislavě.  Nejžhavější aktualitou je, že i letos budeme mezi vystavovateli Mezinárodního strojírenského veletrhu, jehož se zúčastníme už podesáté. Expozici naší firmy ALMiG KOMPRESORY s. r. o., najdete na volné ploše pavilonu F ve stánku číslo 07.
Co se zakázek týče, aktuálně dokončujeme tři velké zakázky takzvaně na klíč, to znamená, že zajišťujeme kromě dodávky kompresorů i kompletní instalace příslušenství na úpravu vzduchu, potrubí, chlazení a elektro.  Jedná se o dodávku turbokompresoru 315 kW do firmy Continental Zvolen, dvou dvoustupňových kompresorů 200 a 250 kW do Sochorové válcovny Třineckých železáren a dvou kompresorů 75 kW do firmy Synthesia Pardubice. Na nedostatek práce si stěžovat opravdu nemůžeme.

budova ALMiG KOMPRESORY

Na kontě máte řadu náročných zakázek průmyslových firem. Ze kterého oboru se na vás obracejí zákazníci nejčastěji?
Zákazníky máme napříč všemi průmyslovými odvětvími, vede automotive, ale hodně zajímavým segmentem trhu, v němž se výrazně angažujeme, jsou pivovary napříč celou naší republikou. Mezi naše významné zákazníky patří například Pivovar Svijany, Pivovar Zubr v Přerově, Pivovar Holba v Hanušovicích, Pivovar Litovel, Pivovar Strakonice, Pivovar Dudák a pivovar Dalešice a mnoho dalších. Do nich dodáváme speciální bezolejové kompresory.

V čem se snažíte být lepší než vaše konkurence?
Klademe důraz především na hospodárnost našich kompresorů. Naše technologie se oproti konkurenci vyznačují vysokou účinností stlačování, což přináší firmám nemalé provozní úspory. Máme vysoce vyspělé řídicí systémy. Námi dodávaná zařízení jdou s dobou v duchu Průmyslu 4.0. Například světoznámému výrobci klimatizací DAIKIN jsme do jeho výrobního závodu v Brně dodali tři kompresory o výkonu 200 kW. Přitom jeden z těchto kompresorů je speciální technologickou novinkou naší společnosti – jde o dvoustupňový šroubový kompresor s olejovým nástřikem. Ve své třídě se vyznačuje nejvyšší účinností a to celosvětově. Zákazník tak ve finále podstatnou měrou uspoří na výdajích za spotřebu elektřiny.

Jaké jsou plány vaší společnosti do budoucna?
Snažíme se splňovat nejnáročnější požadavky trhu. Zájem je především o naše kompresory s maximální účinností stlačování - kompresory šroubové dvoustupňové, ať už olejové nebo bezolejové. Připravujeme rozšiřování řad kompresorů do dalších výkonových tříd. Na trh také míří naše řada bezolejových kompresorů typu scroll. Jsou určeny pro technologie s vysokými nároky na kvalitu bezolejového vzduchu ve výkonových řadách 4 až 15 kW.