Historie klubu sahá až do roku 1905 a v devadesátých letech se zde dokonce konala mistrovství ČR žen v tenise. Dnes se tu soustřeďují hlavně na malé tenisové talenty a po úspěšném létě pokračují v náboru sportovců.

„V současné době začínáme po prázdninách opět pilně trénovat naše tenisové naděje. Jednou z našich priorit pro příští sezonu bude kolektiv a družstva co nejvíce stmelit, proto již teď v září máme připravené aktivity, jako víkend, na kolech, turnaj dětí a rodičů a jiné,“ říká Roman Dytrych, správce a manager areálu TC Gejzírpark.

Už během léta tu měli řadu akcí. „Podařilo se nám během letních prázdnin úspěšně realizovat šest týdenních turnusů příměstských tenisových táborů, které absolvovala více než stovka dětí ve věku od pěti do 18 let. Podle zpětné vazby od rodičů jsme přesvědčeni, že tyto aktivity jdou opravdu správným směrem. Díky táborům jsme navíc získali další nové mladé členy klubu, kterým ukázali tenisovou cestu naši trenéři,“ dodává Dytrych.

NÁBORY TENISTŮ

A nábory i nadále pokračují. Volná místa tady v TC Gejzírpark ještě mají. „Rádi bychom pozvali zájemce od pěti let na ukázky tenisové školy, kdy nabízíme první tréninky zdarma. Přijďte se nezávazně se svými ratolestmi podívat do našeho areálu s nejmodernější tenisovou halou,“ zve na ukázku na místní kurty Dytrych. 

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Od dubna sem navíc angažovali i nového šéftrenéra z Prahy. „Náš šéftrenér Tomáš Steinbrecher se už naprosto začlenil do našeho klubu a hlavně díky němu začínají teď v klubu trénovat kvalitní hráči z předních míst českého žebříčku. Ti, jak doufáme, přitáhnou další kvalitní hráče. Jako další bonus zmíním pokročilé jednání s kvalitní trenérkou, která má za sebou spoustu ITF turnajů, je vítězka HMČR ve čtyřhře a tak dále,“ dodává.

A nelze opomenout ani úspěchy místních hráčů, odchovanců tohoto rostoucího klubu. Zejména Kryštofa Zapského, který se kvalifikoval na Pardubickou juniorku MČR v dorostu. Další radost v podobě sportovního úspěchu do svého domovského klubu přivezl Štěpán Rinko, který se také kvalifikoval do Ostravy na MČR dospělých. 

„Tenis je jedním z nejpopulárnějších sportů planety a poslední dobou jeho obliba u nás opět stoupá. Tenis rozvíjí rychlost, obratnost, zlepšuje reakci, zlepšuje schopnost koncentrace, vede k systematičnosti. Je zkrátka ideálním sportem pro malé děti. Je to zábava, která vyžaduje techniku, kreativitu i nasazení a dobrou kondici. Pokud chcete také začít, nemějte strach a navštivte přímo Gejzírpark, kde si můžete zahrát a posedět nebo rovnou domluvit hodinu s trenérem. Hrát tenis je pro děti nejlepší způsob jak být zdravý a fyzicky zdatný,“ uzavírá Dytrych.