POKLOPSYSTEM je rodinná česká firma, která udržuje a opravuje veškeré kanalizační a vodovodní poklopy na celém území České republiky. „V zimě nás čeká náročné období, protože budeme držet nepřetržitou službu k havarijním opravám nejen kanálů, ale i výmolů,“ říká majitel společnosti Ing. Rostislav Nídl.

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolůZdroj: POKLOPSYSTEM

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů


Proč jsou vlastně někde kanály tak propadlé, že jízda přes ně představuje vážnou hrozbu pro tlumiče, zatímco jinde navazují na povrch silnice a přejedete přes ně jako nic? Záleží na tom, jak jsou kanálové poklopy zabudované. Firma POKLOPSYSTEM má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti. Jejími zákazníky jsou vodárenské společnosti, správy a údržby silnic, Ředitelství silnic a dálnic, technické služby měst a obcí i přední stavební společnosti.

Záleží na kvalitě poklopů, ale také na přístupu
Společnost POKLOPSYSTEM vychází ze svých mnohaletých zkušeností, díky kterým se jí daří přijít pokaždé s optimálním řešením pro přetěžované vozovky. V prvé řadě je třeba určit vhodný typ kanalizačního poklopu. „Když jsem v tomto oboru začínal podnikat, sám jsem se podivoval, že mohou existovat různé typy poklopů,“ říká Ing. Rostislav Nídl. 

Ale ano, poklopy se dělí, a to podle třídy zatížení. Nejvíce se ve vozovkách používá třída D400 a E600, dále podle typu rámu BEGU, nízký celolitinový rám a samonivelační rám. Při opravách jsou používány kvalitní české výrobky - studená asfaltová směs a rychle tuhnoucí cementové hmoty od firmy IZOLSAN s.r.o.

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolůZdroj: POKLOPSYSTEM

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů
 
Dodržení správného postupu je zásadní
Při opravách nebo výměnách poklopů některé firmy nedodržují technologický postup, případně nepoužívají certifikované kvalitní materiály. To se ale u firmy POKLOPSYSTEM nemůže stát. Ročně opraví kolem 4 000 kusů kanálů, čímž se stala největší úzce specializovanou českou firmou na trhu. 

Pokud narazíte na propadlý poklop či výmol, stačí jen vytočit 728 574 887 a POKLOPSYSTEM se již o věc postará - s majiteli a správci komunikací domluví termín opravy.