Přelomovou novinku představil letos Samsung. Jeho televizor Q900R QLED je totiž vybaven rozlišením 8K. Pro vykreslení obrazu využívá více než 33 milionů pixelů, což je čtyřikrát více než obrazovky s rozlišením 4K a šestnáctkrát více než při rozlišení Full HD.

Obraz, který nemá konkurenci

Tou nejzásadnější novinkou pro QLED 8K televizor je ale vybavení procesorem s umělou inteligencí (8K AI Upscaling). Co to znamená? Možná jste v minulosti zažili zklamání, když jste si domů přivezli novou dokonalou televizi a pak sledovali jenom průměrný obraz. Teď už je ale všechno jinak.

Patentovaná technologie 8K AI Upscaling si totiž poradí s jakýmkoliv zdrojovým obsahem. Ten nejprve analyzuje a pomocí umělé inteligence ho porovná se svou databází vzorů a tvarů. V následné fázi pak chybějící obraz rekonstruuje do rozlišení 8K. Takže ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, vždy bude mít obraz v rozlišení 8K.

Nejvyšší úroveň jasu na úrovni 4000 Nitů

Obraz u televizoru Q900R navíc dosahuje maximálního dynamického rozsahu jasu HDR na úrovni 4000 Nitů, což je standard podporovaný většinou filmových studií. Zadní podsvícení Direct Full Array Elite zvyšuje kontrast a řídí podsvícení obrazovky tak, aby černá  byla skutečně černá. Quantum dot technologie se zase postará o dokonalé barvy při jakékoliv úrovni jasu a garantuje tím zobrazení 100% barevného prostoru. Takže můžete vidět všechny detaily v miliardách barevných odstínů.

Díky tomu a hloubce zobrazení působí 2D obraz natolik plasticky, že vytváří dojem 3D. Bez zbytečného nasazování speciálních brýlí. Ze sledování filmů tak máte skutečné maximum a díváte se přesně na tu obrazovou realitu, jakou studia vytvořila.

Naprosto špičkové materiály a zpracování jsou samozřejmostí a bonusem je i minimalistický design, který se hodí do jakéhokoliv interiéru. A stane se jeho ústředním bodem. Jednoduchým ovladačem televize totiž přes optický kabel ovládnete zábavná a chytrá zařízení v dosahu. Dokonce si ta připojitelná přístroj sám vyhledá. Mimo jiné můžete využít i hlasové ovládání, nebo snadný přístup k obsahu vybranému vám na míru.

Samsung Q900R QLED je k dispozici ve třech verzích s ultravelkou obrazovkou (65", 75" a 85”) a je skutečnou výzvou pro fanoušky špičkových technologií.

Tahle televize je totiž jedinečná příležitost vlastnit budoucnost mezi prvními.