Je třeba ocenit, že informovanost, která mi připadala naprosto nulová se změnila. Možná po mém naléhání. Pak je třeba ocenit, že kraj se skutečně snaží věc napravit a zajistit dopravní obslužnost všem, kteří ji potřebují, neboť přechod na individuální automobilovou dopravu by byla cesta do pekel. I když, jsou místa v rámci senátního obvodu, kde ani dnes po autobusu o víkendu pes neštěkne. Jak mi řekl jeden podnikatel ve městě Zlonice: „jakmile padne víkend, nedostanete se ani do Slaného…“

A tady narážíme na další problém, totiž: značně pokulhává doprava mezi kraji. Je to jednoduché, jeden kraj si objedná co je potřeba, druhý už v rámci konce svých hranic vidí dopravní obslužnost za zbytečnou.

Systémovost nefunguje. A nefunguje ani z hlediska role kraje a vlády. Co na tom, že vláda zvýší minimální mzdu, když řidiči autobusů berou sotva dvacet tisíc korun hrubého. Když kraj vypíše tendr na deset let, těžko může odhadnout, že mzdy vzrostou o 5 – 10 tisíc. A pokud se pak vláda s kraji nedohodne, odnese to ten řidič. Hlavně, že máme všude v rámci voleb plno plakátů a billboardů  s hesly, jak všechno zařídíme.

Jestli tedy máte někdo telefon na Andreje, řekněte mu, prosím, že u nás na Litoměřicku doprava kolabuje. Pan ministr Brabec to asi nevidí, byť z našeho regionu pochází. Chápu, z okna limuzíny, je svět jiný než z pohledu matky, která musí dostat syna do školy.

A teď něco vám řidičům: vám totiž patří největší dík zato, že ještě teď v této době usednete za volant, že trávíte přesčasy a necháváte se ukecat a odjedete části směn navíc za kolegy, kteří prostě nejsou, jen aby se lidi dostali tam kam mají. Ale protože lidé jsou nevděční, tak vám ještě nadávají, že tu a tam nejel ten nebo onen spoj. Jste v první linii boje a musíte to snášet. Skláním se před vámi, protože odnášíte to, co politici spískali.

To že tato republika potřebuje řidiče, tesaře, nebo zdravotní sestry, tedy zaměstnance, kteří jsou finančně naprosto podhodnoceni se ví už pár dlouhých let. My ale  chrlíme na deseti univerzitách po 30 studentech politologie ročně. Politici bez vize, kteří vstoupí do politiky jen, aby řešili, jak v ní zůstat dál – u toho pomyslného kormidla – a tak jen propagují líbivá gesta, jsou politici na nic. Asi jako autobusy bez řidičů.

A tak ještě možná pár měsíců i po volbách, když budu mít chvíli volna svezu dva lidi tam a tři zpět místo autobusu. Protože tohle prostě nikdo nezařídil.

 

 

Váš kandidát do Senátu                                                          Jan Vondrouš

 

 

https://www.ne-volim.cz/vystupy-k-volbam/