Oblíbeného výtvarníka a spisovatele představí Muzeum města Brna výstavou na hradě Špilberku. Jmenuje se Tajemné příběhy Pavla Čecha a k vidění na ní budou jeho knižní ilustrace i obrazy. Otevřená bude až do 26. února příštího roku.


Tvorba Pavla Čecha je výrazná a dá se snadno rozeznat. Maluje obrazy, kreslí komiksy, ilustruje knížky pro děti a některé dokonce sám píše. Přestože jde o úplně odlišné umělecké formy, Pavel Čech je dokáže propojit svým nezaměnitelným výtvarným rukopisem. Dokáže vytvořit zvláštní kouzelný svět, kde se sny a radostné zážitky mísí se skutečností. Čtenáři i návštěvníci výstavy se snadno zatoulají do dětských let, do stínadelských uliček a tajemných zahrad.


Talentu a díla Pavla Čecha se všímají kromě nadšených čtenářů z řad dětí i dospělých stále víc také odborníci. Za komiks Tajemství ostrova za prkennou ohradou získal v roce 2010 cenu Muriel za nejlepší původní český komiks, v roce 2013 za Velké dobrodružství Pepíka Střechy získal opět cenu Muriel a také cenu Magnesia Litera za knihu pro děti a mládež. Získal také Zlatou stuhu za komiks pro děti a mládež za Dobrodružství rychlé veverky v roce 2014. Pokud nějaká předvánoční výstava zaujme děti i dospělé, je to rozhodně tahle.


Zimní výstavu „Tajemné příběhy Pavla Čecha" doprovodí na Špilberku i tento rok tradiční akce pro děti. V sobotu 10. prosince pro ně bude na hradě přichystán tradiční adventní program plný fantazie a tajemna: chystá se Čechova autogramiáda, hravá stezka výstavou, vánoční dílničky, fotoateliér, kreativní obchůdek a na velkém nádvoří také stánky, divadélka, opékání buřtů a samozřejmě vánoční strom.

http://www.spilberk.cz/vystava/tajemne-pribehy-pavla-cecha/