Pro většinu lidí je v dnešní době obzvláště důležitá kvalita versus cena. Ovšem v případě izolace domu je hlavní prioritou efektivita. A tu my pro vás máme.

Z hodin fyziky na základní škole si pamatujeme, že ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když najde skulinku ve stropě, uniká bez užitku ven, ale pokud mu vytvoříme nějakou překážku, například v podobě minerální izolace, tak nám zůstane pěkně doma. A výsledky jsou znát hned po provedení realizace. Rozdíl v místnostech je zhruba 5 stupňů. A to už je znát, co myslíte?

Vata lítá všude

Stavebníci k zateplení často používají klasických „desek“ z minerální vaty se systémem parostěnných a paropropustných fólií (absolutní minimum je 16 cm, ale ti rozumnější dávají alespoň 20 cm). Jenže člověk se nedostane všude, musí celý prostor vyklidit a navíc s minerální vatou nadělá značný nepořádek. Drobná vlákna se během instalace dostanou i tam, kam rozhodně nemají. Existují však další efektivní způsoby zateplení, bez toho aniž by bylo doma vše vzhůru nohama.

Kouzelné vločky, které hřejí

Nejlepší metodou izolace stropu je aplikace dutinové izolace systémem MAGMARELAX®.

Nejčastěji se provádí foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin. Tudy totiž z obytných místností uniká až třetina tepla. Vlastní aplikace systému MAGMARELAX® je velmi jednoduchá. Hadicí se ze speciálního přístroje, který je umístěn na nákladním voze, žene materiál do izolovaného prostoru. Otvory pro izolování dutin jsou relativně malé o šířce 30 až 40 cm. Vlna se fouká podle normy, obvykle do výšky 15 až 30 cm. Lze foukat do vzdáleností až 100 m od stroje a do výšky více než 20 m. Realizace probíhá za běžného provozu domácnosti bez hluku a nepořádku. Vše je hotovo za pár hodin.

Pokud nemám dutinu

I zde je možnost. Minerální izolace se může foukat přímo na volnou plochu stropu nebo můžeme využít Stropní systém MAGMARELAX®. Ten je ideálním způsobem izolace podlahy na půdách rodinných domků i obytných domů. Systém je především lehký, přesný, variabilní a vysoce únosný. Konstrukce je hotova za jeden den a následně se zafouká. Půda je ihned připravena k dalšímu užívání.

Připravte se na zimu a objednejte si nezávaznou prohlídku vašeho domu. Podíváme se na vaše úniky tepla a navrhneme optimální řešení včetně předběžné kalkulace. To vše zcela ZDARMA! 

Více na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.